Elbląg: Przetarg na budowę tężni solankowej w parku Traugutta unieważniony

2023-01-26 10:08:13(ost. akt: 2023-07-03 21:11:22)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Pod koniec listopada ubiegłego roku władze Elbląga ogłosiły przetarg na budowę tężni solankowej w parku Traugtta. W budżecie na 2023 rok zabezpieczono 480,5 tys. zł na ten cel. Miasto ogłosiło przetarg na realizację inwestycji, w odpowiedzi wpłynęły dwie oferty. Obie zostały odrzucone.
W grudniu 2021 Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej — przypomnijmy — opowiedział o dwóch swoich propozycjach do budżetu Elbląga na 2022 rok. Były to budowa tężni solankowej i stworzenie minifigurek Piekarczyka.

— Zależy nam na tym, by wprowadzać w życie takie projekty, które służą mieszkańcom, a przede wszystkim ich bezpieczeństwu i zdrowiu — mówiła wówczas Małgorzata Adamowicz.

I wyjaśniała: — Korzystanie z tężni solankowej ma duży wpływ na nasze samopoczucie, ale pomaga też przy chorobach układu krwionośnego czy oddechowego, jest też niezwykle pomocne dla osób, które przebyły COVID-19. Dzięki temu projektowi będzie można przyjść, pooddychać świeżą solanką i wzmocnić swoje zdrowie.

W pierwotnym zamyśle tężnia solankowa miała zostać ulokowana przy ul. Giermków, później w Bażantarni. Na drugą proponowaną lokalizację nie zgodziła się Dyrekcja Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej.

Pod koniec listopada ubiegłego roku władze Elbląga ogłosiły przetarg na budowę tężni solankowej w parku Traugtta.

Termin składania ofert od podmiotów zainteresowanych wykonaniem wskazanej inwestycji minął, a Urząd Miejski w Elblągu przekazał, że w odpowiedzi na ogłoszony przetarg wpłynęły dwie oferty. Firma Maperis z Płocka wyceniła realizację omawianej inwestycji na kwotę 490,77 tys. zł, a firma Kryształowy Świat z Libiąża na 428 tys. zł.

Obie oferty zostały jednak przez elbląski ratusz odrzucone, a przetarg unieważniony.
— Obie oferty były niezgodne z warunkami zawartymi w ogłoszeniu przetargowym. Oferenci nie uwzględnili i nie wycenili pewnych elementów zamówienia. Nie podjęto jeszcze decyzji czy przetarg będzie powtórzony i kiedy to nastąpi — przekazał Łukasz Mierzejewski, inspektor ds. kontaktów z mediami z Urzędu Miejskiego w Elblągu.