Elbląg: Przed nami XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?"

2023-02-02 12:13:48(ost. akt: 2023-02-02 12:23:02)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza do udziału w jubileuszowym XXV Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?", który odbędzie się w dniach 17-19 marca. Zgłaszać można się do 24 lutego.
Festiwal skierowany jest do pasjonatów języka ojczystego. Organizatorzy czekają na uczestników w dwóch kategoriach: recytatorzy i wykonawcy piosenki poetyckiej.
– Nasz festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku artystycznym, teatralnym, wśród osób, które kochają sztukę i zaproponowaną przez nas formę przekazywania emocji – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" odbędzie się w dniach 17-19 marca w Elblągu. Prezentacje konkursowe w kategorii recytacja, rozpoczną się w sobotę, 18 marca, o godzinie 10:00 i potrwają do godziny 14:00, natomiast od godziny 17:00 do 20:00 prezentować się będą wykonawcy piosenki poetyckiej (próby od 13:00).

Przygotowując i realizując Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” organizatorom przyświeca idea promowania dbałości o język ojczysty. Tematem przewodnim jest miłość i różne spojrzenie na to głębokie i twórcze zagadnienie.

Fot. Ryszard Biel


– Bardzo zależy nam na propagowaniu różnych sposobów myślenia o świecie, o wrażliwości i zderzaniu różnych estetyk – mówią organizatorzy.
Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „..czy to jest kochanie?” jest piękną podróżą przez wyobraźnię twórców, przez wszystkie emocje, które tkwią w nich samych.
– To eksploracja ich świata wewnętrznego. Wszyscy miłośnicy Festiwalu zarówno podczas przesłuchań, jak i koncertu finałowego będą mogli uczestniczyć w poznawaniu emocji artystów, a to sprawi, że wszyscy będziemy bogatsi estetycznie. Jest to ogromna wartość dodana Festiwalu – kończą organizatorzy.
Więcej informacji o Festiwalu, a w szczególności karty zgłoszeniowe oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.swiatowid.elblag.pl. Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń. Wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na adres mailowy aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie 55 611 20 59.

Patronem medialnym XXV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?" jest Dziennik Elbląski.

Fot. Ryszard Biel


Regulamin: XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?"
Karta zgłoszeniowa, kategoria: piosenka
Karta zgłoszeniowa, kategoria: recytacja

Fot. CSE "Światowid"


CSE Światowid