Elbląg: Nadchodzące wydarzenia kulturalne, imprezy, koncerty. Sprawdź, co robić w Elblągu w weekend i nie tylko

2023-02-02 18:26:55(ost. akt: 2023-02-02 16:03:48)
Co robić w Elblągu? Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Co robić w Elblągu? Sprawdź nadchodzące wydarzenia

Autor zdjęcia: Dziennik Elbląski

Weekend w Elblągu może być naprawdę udany, ale nie tylko weekend! Z naszym kalendarzem zaplanujesz cały tydzień. Sprawdź, co będzie się działo w Elblągu. Oto nasz kalendarz imprez, a w nim: wystawy, wydarzenia kulturalne, imprezy, atrakcje dla dzieci, warsztaty, koncerty...
4 LUTEGO
LUTOWY BIEG NA 6 ŁAP

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Elblągu zaprasza na Lutowy Bieg na 6 Łap. Odbędzie się on w sobotę, 4 lutego, o godz. 11. Limit zapisów wynosi 30 osób. W większości wyprowadzane będą psy duże, może być również trochę psów ciągnących.
Zapisy przyjmowane są drogę mailową: 6lapelblag@gmail.com, lub przez wiadomość prywatną na Facebooku Bieg na 6 Łap Oddział Elbląg. Zapisy przyjmowane są do piątku (3 lutego) do godz. 15, lub do wyczerpania limitu osób. Samo kliknięcie „wezmę udział” w wydarzeniu „Lutowy Bieg na 6 Łap” na Facebooku nie powoduje zapisania na bieg.
Trasa biegu: od schroniska OTOZ Animals do polany z wiatą Margitka i z powrotem (dystans spaceru ok. 5 km), ścieżkami Bażantarni.

4 LUTEGO
III KONGRES ŚRODOWISK PATRIOTYCZNYCH POLSKI PÓŁNOCNEJ

Zapraszamy oddolnie działające organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w III Kongresie Środowisk Patriotycznych Polski Północnej.
Celem kongresu będzie stworzenie kalendarium wydarzeń na 2023 rok oraz uaktualnienie zasobów osobowych i materialnych dostępnych wśród naszych organizacji.
Kongres jest całkowicie apolityczny, nie promuje żadnej partii ani polityków.
Sobota, 4 lutego, godz. 11:00

4 LUTEGO
FERIE NA SMYCZKOWO. KONCERT FAMILIJNY EOK

Puchowa kurtka? Jest. Czapka-uszatka? Proszę bardzo. Wełniane rękawiczki? Oczywiście. Tak zaopatrzeni możemy ruszać na „Ferie na smyczkowo”- koncert familijny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej! Już 4 lutego (sobota) w Ratuszu Staromiejskim kameraliści zabiorą najmłodszych melomanów i ich rodziców w podróż z płatkami śniegu i lodowymi soplami w tle, przepełnioną dobrym humorem i fantastycznymi dźwiękami. Nie zabraknie konkursów i zagadek, a koncert poprowadzi Bartłomiej Koń.
04.02.2023, sobota, 16:00
Ratusz Staromiejski w Elblągu  
Wykonawcy: Bartłomiej Koń - prowadzenie, Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. Prezentacja instrumentów i hity muzyczne dla dzieci

4 LUTEGO
KONCERT IT DEEL | MICHAŁ JACASZEK | JAN KLEEFSTRA | ROMKE KLEEFSTRA

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 4 lutego 2023, godz.18:00, na koncert IT DEEL
Koncert odbędzie się w Galerii Laboratorium (Galeria EL).
Kiedy: 4.02.2023
O której: 18:00
Gdzie: Galeria EL > Galeria Laboratorium
Bilety do kupienia w kasie Galerii EL
Dodatkowo, po okazaniu rachunku za bilet w Klubie Krypta — zniżka 15% na wszelkie napoje! Zapraszamy tam również na after party.
*Zniżka obowiązuje tylko w dniu 4.02.2023
IT DEEL w tłumaczeniu z języka fryzyjskiego oznacza „część” i jest to jednocześnie tytuł wspólnego projektu Jacaszka oraz pochodzących z Fryzji braci Jana i Romke Kleefstra. Fryzja to dawna, rolnicza kraina położona obecnie w północno wschodniej części Holandii nad Morzem Północnym. Ten obszar pod względem naturalnego krajobrazu jest zaskakująco podobny do tutejszych Żuław, dlatego emigrujący na obszar delty Wisły fryzyjscy mennonici, jak można przypuszczać, czuli się bardzo swojsko. IT DEEL jest muzyczno-poetyckim hołdem złożonym Fryzji: jej pejzażowi oraz charakterystycznemu językowi. W tym właśnie fryzyjskim dialekcie Jan Kleefstra napisał teksty, które oprawione gitarowymi ambientami Romke i elektroniki Jacaszka, nieśpiesznie melorecytuje. Dla polskiego twórcy, który żyje i tworzy w bezpośrednim sąsiedztwie polskich Żuław, Fryzja okazała się równie bliską inspiracją – w jego elektronice „słychać” zamgloną przestrzeń pól, ciszę i melancholię,
IT DEEL jest rodzajem współczesnej, muzycznej pielgrzymki, gdzie Fryzja spotyka się ze swoją siostrzaną krainą – Żuławami.

4 LUTEGO
KONCERT DAMIAN SZEWCZYK - OPOWIEŚCI BASEM I BARYTONEM

Zapraszamy na koncert, którego program opiera się na utworach z płyty "10 opowieści basem i barytonem" autorstwa Damiana Szewczyka oraz znanych utworach zespołów rockowych, m.in. Illusion, Tilt, Audioslave. Koncert wykonuje Damian Szewczyk śpiewający i grający na gitarze basowej z towarzyszeniem perkusisty. Koncert da możliwość poznania nowatorskiej koncepcji komponowania i wykonywania mocnych rockowych utworów zaproponowanej i zdefiniowanej przez Damiana Szewczyka na płycie "10 opowieści basem i barytonem" opartej na nieszablonowym podejściu do gitary basowej jako instrumentu który z towarzyszeniem perkusji buduje pełne brzmienie rockowego zespołu.
PŁYTA 10 OPOWIEŚCI BASEM I BARYTONEM
"Wymyśliłem tą płytę z rockowymi piosenkami zagranymi na gitarze basowej. To ona jest tu głównym instrumentem. Czasem jest łagodna i pulsuje, czasem grzmi, riffuje i jęczy solówki.Potraktowałem ją jako instrument z którym mogę zrobić wszystko, co mi przyjdzie do głowy. Na tej płycie nie ma gitar elektrycznych, wszystko co słyszycie, to dźwięki zagrane na BASIE. Od zawsze czułem potrzebę tworzenia własnych utworów. Przekładania na słowa i dźwięki tego co myślę, czuję. Szukałem też odpowiedniej formy by zrealizować tą potrzebę. Pomysł by grać rocka bez gitary elektrycznej wydawał się karkołomny, ale zadziałał. Więc postanowiłem nagrać płytę rockową bez gitar. Utwory są zaaranżowane w taki sposób, że mimo że grane głównie tylko na gitarze basowej i perkusji, słychać dobrze brzmiący rockowy zespół. Takiej płyty jeszcze nikt w Polsce nie nagrał."
Damian Szewczyk - muzyk, wokalista, basista, kompozytor, autor tekstów, zam. Wrocław.
Od lat współpracuje z Leszkiem Cichońskim przy Gitarowym Rekordzie Guinessa oraz w projekcie Guitar Workshop, oraz z Markiem Popowem przy projekcie Gitarowe Przeboje Wszechczasów oraz Wroclove Guitar Top. Biorąc udział w tych projektach ma okazję mierzyć się z wybitnymi i ważnymi w historii muzyki rozrywkowej utworami oraz współpracować i dzielić scenę z wieloma znakomitymi i znanymi muzykami, między innymi:
Jennifer Batten ( Michael Jackson), Wojciech Hoffman (Turbo), Andrzej Nowak ( TSA, Złe Psy), Mieczysław Jurecki ( Budka Suflera), Marek Raduli, Janusz Yanina Iwański ( Maanam), Jacek Krzaklewski (Perfect), Krzysztof Misiak ( K-of-M, Chylińska), Wojtek Pilichowski i wieloma innymi.
Od kilku lat współtworzy projekt Cichoński–Torres Band "VIVA SANTANA" w którym oddają hołd Carlosowi Santanie wykonując jego utwory oraz znane polskie przeboje zaaranżowane w stylu Santany.
Współpracuje ze znanym skrzypkiem Janem Gałachem w projektach m.in. "ABBA FOREVER", "Tribute to Allman Brothers Band".
Sobota, 4 lutego, godz. 19:00, klub Mjazzga Elbląg

4 - 5 LUTEGO
DŻUNGLA W KIOSKU

Wiemy, że macie dość szarości, zimna i brakuje Wam słońca.
Wiemy, bo mamy tak samo.
Ale mamy też KIOSK.
Całe 7 metrów kwadratowych, które na fali tego buntu przeciw zimie w najbliższy weekend zmienimy w dżunglę. W palmiarnię, w której będzie można usiąść w fotelu, w ciepełku nacieszyć oko zielenią i wyciszyć zmysły przy dźwiękach natury.
Jak to działa? W sobotę i niedzielę, 4 i 5 lutego, w godz. 12 - 18 będzie można zajrzeć na przystań i spędzić dowolną chwilę wewnątrz. Przygotowane będą dwa fotele, ale być może, dla mniej wybrednych siedzeń znajdzie się miejsce na podłodze. Siedzimy, delektujemy się chwilą, pamiętając, że nic nie trwa wiecznie i kolejni odwiedzający mogą domagać się wejścia do środka.
W tygodniu (do piątku 10 lutego) będzie możliwość indywidualnego chillowania, ale TYLKO po uprzedniej rezerwacji przez Messengera SKCojest.
Działanie w ramach "INICJATYWY ŚRODOWISKA LOKALNEGO NA RZECZ ROZWOJU ES"

9 LUTEGO
…PRZEZ NIE ŚWIECISZ… | ZBIGNIEW T. SZMURŁO

– Wernisaż wystawy wraz z oprowadzaniem kuratorskim: 9 lutego 2023 r., godz. 18:00
– Wystawa potrwa do 12 marca 2023 r.
– Kuratorka: Joanna Mierzejewska
– Wystawa będzie prezentowana na emporach Galerii EL
… przez nie świecisz …
przypominania
odszukiwania krajobrazów
ukrytych
zapomnianych
widocznych i mistycznych
słońc
ponad chmurami
na trzecim piętrze nieba
jest inny błękit
i nawet mucha
nie doleci
…przez nie świecisz… to tytuł wystawy Zbigniewa T. Szmurły prezentowanej na emporach Galerii EL w ramach cyklu Elbląg Plastyczny.
Krótki wiersz autorstwa artysty przywołuje to, co najbardziej stałe w jego malarstwie: krajobraz, pejzaż, widok, perspektywę. Krajobrazy nieustannie są poszukiwane przez artystę: te ‘ukryte’, ‘zapominane’, ‘widoczne’. Jego prace emanujące feerią barw i wyrazistą strukturą to ciągłe odnajdywanie i wymyślanie siebie samego w krajobrazie. Jednocześnie odważne zastawienia kolorystyczne i ekspresyjne kompozycje podkreślają emocjonalny ładunek zawarty w poszukiwaniach artysty. Są to też cechy charakterystyczne dla twórczości Szmurły. To one sprawiają, że nie przechodzimy obojętnie obok jego obrazów i dzięki nim jest ona rozpoznawalna.
Zbigniew T. Szmurło – dr nauk humanistycznych, absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę, ceramikę artystyczną i fotografię. Prace w zbiorach w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Szwecji, Norwegii, Armenii, Rosji, Mołdawii, Kazachstanie, na Litwie i Łotwie. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Bochni, Nowym Wiśniczu, Tarnowie, Elblągu, Olsztynie, Moskwie, Warszawie, Druskiennikach, Wilnie, Ornecie. Od 1985 r. uczestniczy w plastycznym życiu Elbląga, poeta (publikacje w pismach środowiskowych i krajowych), tłumacz języka rosyjskiego, publicysta, badacz naukowy oraz popularyzator kultury.

10 LUTEGO
KACZMARSKI / GINTROWSKI / OKUDŻAWA - KONCERT ZESPOŁU PIRAMIDY

Kaczmarski/Gintrowska/Okudżawa - to najnowszy koncert zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego oraz poezji Słowackiego, Mickiewicza i Norwida.
W tym koncercie zabrzmią takie hity Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego jak: Prosty człowiek, Syn marnotrawny, Powtórka z Odysei, Nadzieja śmiełowska, Pieśń o śnie czy Mury, ale nie zabraknie też takich utworów jak Tylko kołysanka, Modlitwa o szarfę i trunek czy Gdy tak siedzimy. Wszystkiego dopełnią pieśni legendarnego gruzińskiego barda Bułata Okudżawy, na pewno nie zabraknie takich utworów jak Modlitwa - Dopóki ziemia kręci się, Puszkin czy Piosenka o młodym ułanie.
Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą Państwa w muzyczny świat trzech wielkich Bardów. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat wzruszeń i humoru - zespół PIRAMIDY znany jest także z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.
Wystąpią:
Piotr Kajetan Matczuk - Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki "Szlakiem Bardów";. Koncertował nie tylko w Polsce, ale też w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Ukrainie, Rosji, Litwie, we Francji, Holandii, Luksemburgu, Niemczech, Szwajcarii, Czechach, w wielu prestiżowych salach koncertowych na całym świecie, jak chociażby Columbiahalle w Berlinie czy sala koncertowa im. Piotra Czajkowskiego w Filharmonii Moskiewskiej. Ma w dorobku kilkanaście płyt, nagranych nie tylko z zespołem Piramidy, ale też z polskimi aktorami. Skomponował płytę "Dopokąd" dla Krzysztofa Tyńca i był kierownikiem muzycznym jego zespołu w Teatrze Ateneum w Warszawie. Płyta "Rok wojny" z jego autorskimi tekstami miała premierę w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command w Brunssum dla polskich żołnierzy dowodzących misją w Afganistanie. Wystąpił na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego w Fontanehaus w Berlinie z autorskim utworem "Charlie Checkpoint" a także w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie. Skomponował muzykę do kilkunastu filmów dokumentalnych oraz kilku przedstawień teatralnych. Jest także cenionym producentem i realizatorem audiobooków.
Artur Chyb - Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych.
Informacje o koncercie i biletach: 513 207 643 oraz w Mjazzdze!!
Piątek, 10 lutego, godz. 19:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

11 LUTEGO
CZAR NEAPOLITAŃSKICH MELODII

Walentynki we Włoszech? Pierwsze skojarzenie to najczęściej Wenecja, ale nie mniej czarujący jest Neapol. Miasto u stóp wulkanu, z równie gorącą atmosferą, pełne cytrynowych sadów, urokliwych zabytków i przytulnych knajpek (miłośnik pizzy powiedziałby, że pizzerii). I właśnie do krainy neapolitańskich krajobrazów, a zwłaszcza neapolitańskich dźwięków, zaprosi melomanów, z okazji święta zakochanych, Elbląska Orkiestra Kameralna! Kiedy? 11 lutego. Gdzie? W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Przekonamy się, jak brzmi miłość rodem z Neapolu…
11.02.2023, sobota, 19:00  
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu  
Wykonawcy: Sebastian Perłowski – dyrygent, Viktor Yankovsky - baryton, Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie
Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

11-12 LUTEGO
FESTIWAL BIŻUTERII, MINERAŁÓW I SKAMIENIAŁOŚCI

Minerały, kamienie szlachetne i skamieniałości powracają do Elbląga! Po raz pierwszy w takiej formie: serdecznie zapraszamy do udziały w bezpłatnym festiwalu minerałów, biżuterii i skamieniałości.
Zobacz piękno natury minerałów z różnych zakątków świata. Poczuj wyjątkową moc i magię kamieni. Odkrywaj, przenosząc się miliony lat w przeszłość do świata dinozaurów. Zdobądź najpiękniejszą, naturalną biżuterię.
Prawdziwe cuda na wyciągnięcie ręki - Festiwal biżuterii i minerałów to o wiele więcej! Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach geologicznych, zabawach dla dzieci i do podziwiania wystawy.
WYDARZENIE DARMOWE!
11 i 12 lutego 2023 w hali MOSiR, Al. Grunwaldzka 135
START:
sobota 10:00-18:00
niedziela 10:00-16:00
Kontakt: biuro@raptor-mineraly.pl
RAPTOR to targi organizowane dla każdego - nasi wystawcy dbają o to, aby zaskoczyć nawet najbardziej wymagających gości, ale także początkujących pasjonatów. Festiwal biżuterii, minerałów i skamieniałości RAPTOR to minerały z całego świata i piękna, rękodzielnicza biżuteria na wyciągnięcie ręki.
Wystawcy przedstawiają: minerały, biżuterię, wyroby jubilerskie, kamienie szlachetne, rękodzieło, skamieniałości, kości dinozaurów, zęby rekinów, meteoryty, bursztyny i wiele więcej!

12 LUTEGO
UWAŻNE SPOTKANIE W RAMACH OGÓLNOPOLSKICH DNI UWAŻNOŚCI

Temat uważności, mindfulness w dzisiejszych czasach jest bardzo popularny. Słyszymy o medytacji, trenowaniu mięśnia uważności, ale czym to jest w praktyce, jak może pomóc mi w codzienności?
Jeśli interesuje Cię tematyka uważności, a czujesz w sobie, że stres, zmęczenie, natłok myśli są to tematy którymi warto byłoby zająć się już teraz to serdecznie zapraszam na otwarte spotkanie, gdzie będzie można popróbować na sobie czym uważność jest.
Bernadeta Kalinowska - Nauczyciel MBCT/MBCT-L, trener oddechu, nauczycielka malarstwa intuicyjnego Vedic-Art. Ukończyłam szkolenie nauczycielskie Mindfulness Based Cognitive Therapy prowadzone przez Oxford Mindfulness Center i Fundację Mindfulness oraz szkolenie Mindfulness Based Cognitive Therapy for Life, a także Uniwersytet SWPS w Warszaweie na kierunku Uważności i współczucie.
Oddech, medytacja, uważność są moją pasją od wielu lat. Pod nazwą Przystań Oddechu prowadzę w Elblągu, warsztaty i spotkania w tematyce uważności, malarstwa intuicyjnego i oddechu. Pasjonuje się możliwościami wynikającymi z Bycia, odkrywaniem prawdy i przekraczaniem iluzji ograniczeń.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy.
Kontakt: przystanoddechu@gmail.com; telefon 793021226

16 LUTEGO
“STACYJKA” DLA NAJMŁODSZYCH DZIECI

Filia biblioteczna Lokomotywa przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci wraz z rodzicami/opiekunami na zajęcia w bibliotecznej „Stacyjce”. Będzie mnóstwo świetnej zabawy i ciekawe książkowe historie. Obowiązują zapisy.
16.02 (czwartek), godz. 10:30 – zajęcia będą inspirowane książką „Gdzie jesteś, małpko?” Lorei de Vos. Uczestnicy poznają historię chłopca poszukującego swojej ulubionej maskotki. Książka poprowadzi dzieci poprzez różne pomieszczenia w domu, od piwnicy aż po sam dach.
„Stacyjka” to dynamiczne, pełne zabawy zajęcia dla najmłodszych (2-3 lata) w oparciu o dziecięcą literaturę. Celem zajęć jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez obcowanie z literaturą, która jest źródłem wielu przeżyć i wrażeń oraz niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni u dziecka. Dla rodziców są one okazją do wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem dzieci.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Prosimy o zapisy telefoniczne w dzień poprzedzający zajęcia.
Więcej informacji i zapisy: Filia nr 4 Lokomotywa, ul. Ogólna 59, tel. (55) 625 60 90

17 LUTEGO
FAUST - DESTROYERS. KONCERT

Metal Attack II to koncert zespołów Destroyers oraz Faust. Faust znany jest fanom technicznego death/thrash metalu. Zespół pod koniec 2022 roku zaprezentował swoje najnowsze, bardzo dobrze przyjęte wydawnictwo "Cisza po tobie", które w wielu podsumowaniach minionego roku znalazło się w zestawieniu najciekawszych płyt. Destroyers to natomiast weterani i legenda heavy thrash metalu, bywalcy pierwszych edycji festiwalu Metalmania. Po kilku dekadach niebytu Destroyers wrócił z płytą "Dziewięć kręgów zła".
Podczas kilku kolejnych koncertów obydwie wyżej wymienione ekipy wspierać będzie wyszkowski Henoh poruszający się w rejonach death grind metalu oraz crust punka.
Piątek, 17 lutego, godz. 19:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

18 LUTEGO
BLUES BABARIBA DANCING - DISCO Z ZESPOŁEM

HEEEJ! Zapraszamy na kolejne disco z zespołem na żywo!!!
BLUES BABARIBA DANCING w składzie:
MICHAEL ANGELO - drums
BARTUUNIA - synthesizer
ZUEHLKEMAN - saksofonioarz
STENIEKÓWNA - guitar, voc
Będą grać hity, które znacie, lubicie, lub przynajmniej kojarzycie:) Nie zabraknie, Franka Kimono, Elvisa, Podłogi Kawałka, czy Mniej niż 0!!! Będzie rock'n'rollowo, dyskotekowo i co tam jeszcze wymyślą... a przysięgam.. pomysłów im nie brakuje;)
Start około 21:00, ale bądźcie wcześniej, trzeba się ciut przygotować;)
Rezerwacja stolików - 504 076 402
SWobota, 18 lutego, godz. 21:00, klub Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

19 LUTEGO
STAND-UP: BARTOSZ GAJDA "PAN Z TELEWIZJI, CZYLI STAND UP CZTERDZIESTOLATKA"

Bartosz Gajda: Zawodowo komik, od 20 lat związany z kabaretem i telewizją. Autor wielu skeczy, scenariuszy telewizyjnych, przyzwyczajony do blasku fleszy. Wystarczy postawić przed nim kamerę, włączyć a żartami sypie jak z rękawa. To zawodowo. A jak to jest na codzień? No właśnie. Jak to jest z tymi znanymi osobami w zwykłym życiu. Co sobie myślą jak tak stoją w kolejce po chleb? Albo jak widzą, że żona źle podkładała rzeczy do zmywarki. Bo nawet nie wiecie jak można źle wkładać rzeczy do zmywarki. Co taka znana osoba może powiedzieć swoim dzieciom kiedy przepoczwarzają się ze słodkich dzieciaków w… młodzież… Bo przecież nie powiesz tego przeklętego zdania, które zmiana Cię z młodzieżowego faceta w zgryźliwego starca. Jest takie jedno zdanie. Wypowiadali je nasi rodzice, ich rodzice i rodzice naszych dziadków. I każde pokolenie w dół przysięga sobie, że go nigdy nie wypowie. Aż do momentu kiedy… Wiesz co to za zdanie? Do zobaczenia!
Suport: Jarek Marek Sobański to człowiek, który nie wie, kiedy zaczął przygodę z komedią i wszystkim, co zabawne. Wie jednak, że przez te wszystkie lata, uzbierało się tyle historii, którymi wręcz należy się podzielić z widzami. Ciekawostki z życia artysty, które układają się w jego obraz - raczej impresjonizm niż Matejko! Przekonajcie się na żywo!
19 lutego o godz. 17:00, klub MJAZZGA, ul. Kowalska 1-2 C

24 LUTEGO
NARODOWY BALET GRUZJI "SUKHISHVILI"

Triumf trwa – Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili.
W 90 krajach wzbudzili aplauz na stojąco!
Czeka na nich teraz w ELBLĄGU!
Od pierwszych dni swojego istnienia Sukhishvili koncertował na całym świecie, zachwycając swym tańcem mieszkańców globu.
Ponad 100 000 000 widzów obejrzało ich występy na żywo – to prawie sto lat sukcesów.
Zespół daje około 300 występów rocznie. Miliony ludzi w ponad stu krajach wykupują bilety, na których, choć w różnych językach, łatwo można odczytać nazwisko Sukhishvili, wzbudzający w publiczności ogromne i gorące emocje.
Koncert – RADOŚĆ dla całej rodziny!
24.02.2023 | Elbląg | Hala MOSiR

25 LUTEGO
W KRAINIE HARFOWYCH MELODII

Choć wynaleziona najprawdopodobniej przypadkowo (podczas polowania!), pełniła i pełni ważną rolę w muzycznych dziejach ludzkości. Harfa – bo o niej mowa – towarzyszy nam od ponad 4000 lat i przemierzyła przez ten czas setki tysięcy kilometrów, goszcząc w najważniejszych salach koncertowych świata. Z myślą o niej komponowali tacy mistrzowie partytury, jak Georg Händel i to m.in. harfowego utworu jego autorstwa wysłuchamy 25 lutego w szkole muzycznej. Za sprawą Oktawii Bylickiej lepiej poznamy wówczas instrument, który wprawdzie kojarzy się z muzyką klasyczną, ale nieobcy jest mu jazz, a swego czasu “romansowali” z nim nawet Beatlesi. Do harfistki dołączy Elbląska Orkiestra Kameralna, a za pulpitem dyrygenta stanie Norbert Twórczyński. 
25.02.2023, sobota, 19:00  
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu  
Wykonawcy: Norbert Twórczyński – dyrygent, Oktawia Bylicka – harfa, Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. G. F. Haendel – Koncert na harfę B- dur, C. Nielsen - Mała Suita na orkiestrę smyczkową, L. Janacek - Idylla: Suita na orkiestrę smyczkową
Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu 

26 LUTEGO
POLSKA NOC KABARETOWA 2023

Polska Noc Kabaretowa 2023 to wydarzenie rozrywkowe, o jakim Wam się nie śniło. W premierowej odsłonie najlepszego humoru wystąpi czołówka polskich kabaretów. Nowy program, nowy skład i tematy, jakich na kabaretowej scenie jeszcze nie było.
26 lutego o godz. 17:00, Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR, al. Grunwaldzka 135

3 MARCA
BASIA KAWA / MJAZZGA / ELBLĄG

Wyjątkowy głos, kobieca autentyczność, a do tego skrzypce elektryczne - jedyne takie w Polsce!!!
Jej koncerty to połączenie energetycznych utworów skrzypcowych w stylu Vanessy Mae/Lindsey Stirling z pełnymi emocji piosenkami wokalnymi. Stylistyczna wszechstronność, muzyka na najwyższym poziomie i świetny kontakt z publicznością.
Basia Kawa czaruje głosem, zachwyca scenicznym dynamizmem, a do tego gra na jedynych takich w Polsce pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, które zostały skonstruowane specjalnie dla niej w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, a teraz prezentuje singiel, który można wykonać jedynie na skrzypcach pięciostrunowych: Violin Fire.
W programie koncertu są autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu i bluesa oraz znane covery (m.in. Lindsey Stirling, Sanah, Bovska, Mrozu, Ed Sheeran). Gratis otrzymujemy zawartą w koncercie prawdziwą historię, opisującą drogę wiodącą do spełniających się marzeń.
Piątek, 3 marca, godz. 19:00, Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

8 MARCA
PRIME ORCHESTRA - ROCK SYMPHO SHOW

Środa, 8 marca 2023, godz. 19:00
Hala MOSiR Elbląg, al. Grunwaldzka 135

11 MARCA
WIOLONCZELOWE IMPRESJE. EOK & TOMASZ STRAHL

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? Na szczęście wśród muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej ta zasada nie obowiązuje i w marcu kameraliści po raz kolejny, w szkole muzycznej, wystąpią pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W roli solisty do muzyków dołączy zaś Tomasz Strahl – wiolonczelista należący od dekad nie tylko do polskiej, ale i europejskiej czołówki. Jego wirtuozerię mieli przyjemność podziwiać melomani od Tokio po Tel Awiw i od Barcelony po Sankt Petersburg, a 11 marca do tego grona dołączą elblążanie. Dzięki Tomaszowi Strahlowi przekonamy się, jak brzmi wiolonczela według Vivaldiego, w programie także dźwięki Mozarta. Wiolonczelowych impresji nigdy dość!
11.03.2023, sobota, 19:00  
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu  
Wykonawcy: Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent, Tomasz Strahl – wiolonczela
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138 na orkiestrę smyczkową; A. Vivaldi – Koncert a-moll RV 422 na wiolonczelę, orkiestrę smyczkową i basso continuo
Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

11 MARCA
QUEEN SYMFONICZNIE

11 marca 2023 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Elbląga! Po blisko ośmiu latach przerwy zespół wystąpi w Teatrze im. Aleksandra Sewruka przy ul. Teatralnej 11. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2022/2023 zespół przygotował nowości w liście utworów. Zapraszamy 11 marca 2023. Początek koncertu o 19:00. Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu "Bohemian Rhapsody" w listopadzie 2018. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty, Sebastiana Machalskiego, wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak. Ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie - większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2020 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś.
11 marca 2023
Teatr im. A. Sewruka, ul. Teatralna 11
Wejście od 18:30
Początek koncertu o godzinie 19:00

16 MARCA
ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Magiczny spektakl, który zaczyna się już od wejścia na salę widowiskową. Pełen emocjonujących trików iluzjonistycznych, które rozgrywają się w otoczeniu niezwykłej scenografii. Barwna i rozbudowana scenografia tworzy magiczną atmosferę, która współgra z cudowną historią Alicji, która w wydaniu studia artystyczni zyskuje nowy wymiar. W trakcie spektaklu widzowie nauczą się wielu bardzo magicznych trików…
16 marca o godz. 18:00, Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID, Plac Jagiellończyka 1