Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Niebezpiecznie na drogach. Potrącenie pieszego i wypadek [ZDJĘCIA]

2023-02-04 12:29:58 (ost. akt: 2023-02-05 07:04:06)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Śnieg sprawia, że warunki na drogach są trudne i wymagają tego, by kierowcy byli szczególnie ostrożni. Strażacy informują od dwóch niebezpiecznych zdarzeniach, do których doszło w sobotę 4 lutego na drogach powiatu braniewskiego.

W sobotę 4 lutego przed godziną 12.00 braniewscy strażacy otrzymali dwa zgłoszenia o zdarzeniach drogowych.

Do pierwszego wypadku z udziałem samochodu marki Hyundai doszło na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Młyniec gm. Lelkowo. Kierujący samochodem stracił panowanie nad pojazdem, który zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.

Autem podróżowały dwie osoby. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażaków ochotników z OSP Lelkowo. Po przebadaniu osoby podróżujące pojazdem nie wymagały hospitalizacji.

Do drugiego znacznie groźniejszego zdarzenia doszło w Braniewie przy ulicy Elbląskiej (droga wojewódzka nr 504), gdzie samochód osobowy potrącił przechodzącego przez pasy pieszego. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie oraz strażacy ochotnicy z OSP Braniewo. Potrącony mężczyzna został przekazany dla załogi zespołu ratownictwa medycznego.

Okoliczności zdarzeń wyjaśniają braniewscy policjanci.

PSP Braniewo