Podsumowanie weekendu na drogach powiatu braniewskiego

2023-02-06 14:24:45(ost. akt: 2023-07-03 20:52:34)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

W miniony weekend policjanci braniewskiej komendy udaremnili jazdę nietrzeźwej kierującej. Pracowali na miejscu poważnie wyglądającej kolizji, a także wyjaśniali okoliczności potrącenia pieszego przez osobową skodę.
W sobotę 4 stycznia parę minut po północy, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zwrócili uwagę na styl jazdy osobówki, która poruszała się slalomem. Po zatrzymaniu do kontroli 44-letniej mieszkanki Braniewa okazało się, że kobieta wsiadła za „kółko” mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, teraz o jej losie zadecyduje braniewski sąd.

Również w sobotę, kilkanaście minut przed 11:00 policjanci drogówki skierowani zostali do obsługi kolizji drogowej, do której doszło w pobliżu m. Miłaki (gm. Lelkowo). Mundurowi ustalili, że 50-letni kierujący osobowym hyundaiem, na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, po czym stracił panowanie nad pojazdem. Auto mężczyzny zjechało na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze drogi gdzie przodem pojazdu uderzyło w przydrożne drzewo. Wraz z mężczyzną pojazdem podróżowała 50-letnia kobieta, na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie tego zdarzenia policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1100 zł.

Tego samego dnia przed godziną 12:00 oficer dyżurny braniewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na ul. Elbląskiej w Braniewie. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku, wynika, że 37-letni kierujący skodą nie zachował należytej ostrożności przy dojeżdżaniu do przejścia dla pieszych i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu. Na skutek zdarzenia 31-letni pieszy doznał urazu barku i został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Zarówno kierujący, jak i pieszy w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego oraz zabezpieczyli ślady i sporządzili niezbędną dokumentację. Teraz wyjaśnianiem przyczyn tego zdarzenia zajmą się kryminalni.

KPP Braniewo