Braniewo: Zamówił 12 ton cukru i stracił pieniądze

2023-02-08 20:15:29(ost. akt: 2023-07-03 20:56:19)

Autor zdjęcia: Pixabay

Tylko w ciągu jednego dnia do braniewskiej komendy stawiło się dwóch mężczyzn pokrzywdzonych na skutek działania oszustów internetowych.
Pierwszy z mężczyzn znalazł na jednym z portali sprzedażowych ogłoszenie o sprzedaży cukru. Z uwagi na duże zapotrzebowanie mężczyzna zamówił 12 ton tego surowca. Następnie wpłacił na konto oszusta 2000 zł, w celu pokrycia kosztów dostawy. Po przelaniu środków kontakt ze zgłaszającym się urwał.

Drugi z mężczyzn na jednym z portali społecznościowych znalazł ofertę kupna unikatowych książek. Chcąc sfinalizować zakup, 41-latek wygenerował dwa kody blik, a następnie przekazał jest oszustce. Gdy pieniądze trafiły na konto oszustki tak samo, jak w pierwszym przypadku, kontakt się urwał.

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności. Gdy napotkamy na ogłoszenie, które wydaje nam się dobrą ofertą, bądź dokonujemy pierwszy raz zakupu od danego kontrahenta, upewnijmy się, czy ogłoszenie polega na prawdzie. Dobrym sposobem jest sprawdzenie opinii i komentarzy o sprzedającym. Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy za pośrednictwem niezależnych stron internetowych, jakie są opinie o danym sprzedawcy czy firmie.

KPP Braniewo