Braniewo: Doskonalenie zawodowe strażaków w zakresie ratownictwa lodowego na akwenach wodnych

2023-02-09 12:36:04(ost. akt: 2023-07-03 20:56:54)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Braniewie w ramach doskonalenia zawodowego przeprowadzili cykl szkoleń w zakresie ratownictwa lodowego na akwenach wodnych.
Celem ćwiczeń było przypomnienie i utrwalenie wiedzy ratownikom z zakresu zasad bezpieczeństwa oraz zagrożeń, jakie mogą wystąpić w trakcie prowadzenia działań ratowniczych na zbiornikach wodnych w sezonie zimowym.

We wtorek 7 lutego około godziny 20.00 — przypomnijmy — służba dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przyjęła zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na molo we Fromborku. 29-letni mieszkaniec Fromborka w trakcie biegania prawdopodobnie poślizgnął się na molo i wpadł do wody.

Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w tym pojazd wraz z łodzią, strażaków ochotników z Fromborka, zespół ratownictwa medycznego i policjantów.

— Przez kilkanaście minut mężczyzna próbował wydostać się z mułu i wody, gdzie utknął. Wołanie o pomoc usłyszało trzech nastolatków, którzy wydobyli biegacza z opresji — poinformowała Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie.

I podsumowała: — Mężczyzna po wydobyciu został przekazany załodze zespołu ratownictwa medycznego. Poszkodowany nie wymagał hospitalizacji. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji to zdarzenia zakończyło się szczęśliwie.