Czwartek, 8 czerwca 2023. imieniny: Ady, Celii, Medarda

Jaka przyszłość czeka port w Elblągu? Będą konsultacje z mieszkańcami

2023-02-09 17:03:26 (ost. akt: 2023-02-09 17:06:02)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dyskusja na temat elbląskiego portu trwa, wkrótce zaangażowani mają w nią zostać sami mieszkańcy. W czwartek 9 lutego podczas sesji Rady Miejskiej, na wniosek jej przewodniczącego Antoniego Czyżyka, przyjęto uchwałę intencyjną w tej sprawie.

Nie mam wątpliwości, że wszelkie kwestie związane z portem morskim w Elblągu oraz jego rozwojem są istotne dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Każda decyzja podjęta w tej sprawie budzi bardzo duży oddźwięk społeczny. Wychodzę z założenia, że merytoryczna dyskusja, polemika, ale i opinia czy wreszcie wyrażone w tej sprawie zdanie przez mieszkańców powinno być dla samorządowców kluczowe — zaznacza Czyżyk.

I dodaje: — Mając powyższe na względzie, poznanie opinii w tej trudnej kwestii pozwoli na wypracowanie rzetelnego stanowiska, które będzie podwaliną do dalszej dyskusji nad rozwojem portu morskiego. Cieszę się, że podobne zdanie do mojego mieli miejscy radni. Jestem przekonany, że jesteśmy bliżej dyskusji z mieszkańcami, poznania ich opinii, ale i wyjaśnienia i rozwiązania sytuacji portu od strony prawnej i formalnej. Na końcu zawsze chodzi o jedno — rozwój naszego miasta.

Ostatnio — przypomnijmy — elbląscy radni zajmowali się uchwałą dotyczącą apelu do wiceministra aktywów państwowych o udostępnienie treści projektu listu intencyjnego w sprawie przyszłości portu w Elblągu, Andrzej Śliwka ubiegł ich, publikując treść projektu.

Kiedy odbędą się konsultacje w prawie portu? Nie wiemy, ale do tematu będziemy wracać.