Pożar budynku mieszkalnego. Zapaliła się podłoga [ZDJĘCIA]

2023-02-13 08:47:40(ost. akt: 2023-02-13 08:56:29)
– Mieszkańcy mogą mówić o szczęściu, gdyż pożar został zauważony w dzień, a nie rozwinął się w porze nocnej – przyznają strażacy

– Mieszkańcy mogą mówić o szczęściu, gdyż pożar został zauważony w dzień, a nie rozwinął się w porze nocnej – przyznają strażacy

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W niedzielę 12 lutego około godziny 8 rano strażacy z Braniewa zostali wezwani do zadymienia w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Krzewno. Pożar powstał w pobliżu pieca centralnego ogrzewania. Strażacy apelują o ostrożność i odpowiednią kontrolę urządzeń grzewczych.
Niedzielny pożar podłogi w miejscowości Krzewno (gmina Braniewo) mógł skończyć się tragicznie, na szczęście na miejsce w porę wezwani zostali strażacy.

– Oprócz strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie do działań skierowano również strażaków ochotników z OSP Lipowina oraz OSP Żelazna Góra – relacjonuje KP PSP Braniewo.

– Strażacy szybko zlokalizowali pożar drewnianych elementów konstrukcyjnych podłogi, który powstał w pobliżu pieca centralnego ogrzewania. W trakcie działań usunięto część spalonej podłogi, a z wykorzystaniem kamery termowizyjnej zlokalizowano ukryte zarzewia ognia – relacjonują strażacy.

I zaznaczają: – Mieszkańcy mogą mówić o szczęściu, gdyż pożar został zauważony w dzień, a nie rozwinął się w porze nocnej.