Olimpia II Elbląg zagra w sobotę z Jeziorakiem Iława

2023-02-15 12:51:02(ost. akt: 2023-02-15 12:58:39)
Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Zdjęcie ilustracyjne - archiwum

Przygotowująca się do rundy wiosennej i zgłaszająca aspiracje na awans do IV ligi Polonia Pasłęk tym razem przegrała z Żuławami Nowy Dwór Gdański 2:5, natomiast grająca w tej lidze Olimpia II Elbląg uległa Gromowi Nowy Staw 1:3.
• Polonia Pasłęk — Żuławy Nowy Dwór Gd 2:5 (2:0)
1:0 — Wieliczko (19), 2:0 — Nestorowicz (31), 1:2 — Głowacki (49), 2:2 — Kiełczyński (56), 2:3 — Gruszewski (70), 2:4 — Błaszczyk (72), 2:5 — Głowacki (78)

POLONIA: Bebłowski — Czubak, M. Konczewski, Kruczyński, Perlejewski, Bakunowicz, Nestorowicz, Kuczkowski, Lenart, Kopycki, Wieliczko, Grali jeszcze: Pasternak, Suckiel, Bildziuch, Dudkowski, Kamiński.

Inauguracja rozgrywek w rundzie wiosennej zbliża się milowymi krokami. Już na początek, a dokładnie 11 marca dojdzie do derbów w regionie, gdzie Polonia Pasłęk we Fromborku zmierzy się z Zatoką Braniewo.

Trenerzy obu tych zespołów Daniel Kogut (Zatoka) i Krzysztof Machiński (Polonia) wcale nie zaprzeczają, że będą walczyć o awans na zaplecze III ligi, dlatego też pilnie trenują i rozgrywają spotkania kontrolne.

Polonia w trzecim swoim meczu sparingowym grała z występującym w klasie okręgowej województwa pomorskiego Żuławami Nowy Dwór Gdański i przegrała 2:5.

Spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej części lepsi byli pasłęczanie, którzy dyktowali swoje warunki gry i prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Patryk Wieliczko, który z 15 metrów posłał piłkę do siatki, a kolejnego gola zdobył pozyskany przez Polonię z III-ligowej Concordii Elbląg Norbert Nestorowicz uderzeniem z dystansu.

Po przerwie w Polonii do gry weszli wszyscy rezerwowi i gra pasłęczan stanęła. To podopieczni trenera Łukasza Nadolnego dyktowali warunki gry, a że byli przy tym skuteczni zaaplikowali Polonii aż pięć goli i wygrali ostatecznie 5:2. Kolejny mecz Polonia zagra z Tęczą Miłomłyn w Ostródzie.

• Olimpia II Elbląg — Grom Nowy Staw 1:3 (0:2)
0:1 — Sadowski (63), 0:2 — Jędrzejewski (38), 0:3 — zaw. testowany (76), 1:3 — Leszczyński (80)

OLIMPIA II: Olbryś (46 Fidurski) — Łaszak, Łąpieś, Kasprzykowski, Gorzycki, Łabecki, Piróg, Berdyczko, Dziurdzia, Winiarski, Leszczyński. Ponadto grali jeszcze: Panek, Stróżewski, Ruciński, Olejniczak, Żebrowski, Tobojka, Tutaj.

Był to dobry mecz obu drużyn. Trzecia drużyna IV ligi z województwa pomorskiego prowadzona przez trenera Grzegorza Obiała górowała jednak nad Olimpią.

Goście bramki zdobywali po indywidualnych błędach piłkarzy Olimpii. — Był to bardzo wartościowy sprawdzian. Mieliśmy swoje sytuacje (Alan Dziurdzia dwie), ale rywal, będąc bardziej doświadczonym, wypunktował nas — stwierdza Karol Przybyła, trener Olimpii.

Kolejny mecz kontrolny Olimpia II zagra u siebie w sobotę z Jeziorakiem Iława.

Jerzy Kuczyński