Rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. Cerkiew grekokatolicka w Elblągu przy ul. Traugutta zaprasza na liturgię w intencji pokoju w Ukrainie

2023-02-21 15:00:33(ost. akt: 2023-07-03 20:50:10)
W piątek 24 lutego o godz. 17.00 w Parafii Greckokatolickiej pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu odbędzie się liturgia w intencji pokoju w Ukrainie.

W piątek 24 lutego o godz. 17.00 w Parafii Greckokatolickiej pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu odbędzie się liturgia w intencji pokoju w Ukrainie.

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W czwartek 24 lutego ubiegłego roku o czwartej rano polskiego czasu Rosjanie zaatakowali obiekty wojskowe i niektóre lotniska w Ukrainie. Głównie w okolicach Kijowa, Charkowa i Dniepru. Wojna wciąż trwa. W najbliższy piątek 24 lutego 2023 roku o godz. 17.00 w Cerkwi Greckokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Elblągu (ul. Traugutta 40) odprawiona zostanie Boska Liturgia w intencji pokoju w Ukrainie.
— Jest wojna, a to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka. Zostaje tylko się modlić i prosić Boga o miłosierdzie nad tym nieszczęściem. W piątek 24 lutego w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę odprawimy o godzinie 17.00 uroczystą liturgię. Będziemy prosić Boga, aby zesłał łaski, siły, ale przede wszystkim wspomógł naród ukraiński. Będziemy też wspominać zmarłych, którzy zginęli nie tylko wskutek działań wojennych, ale przede wszystkim żołnierzy, którzy stracili życie, broniąc Ukrainy. Będziemy odprawiać także nabożeństwo żałobne za tych, którzy zaginęli — przekazuje Andrzej Sroka, proboszcz Parafii Greckokatolickiej pod wezwaniem Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Elblągu.

Przy parafii działał punkt wsparcia dla uchodźców z Ukrainy. Wydawane były żywność i ubrania. Niestety zapasy już się wyczerpały, więc parafia szuka wsparcia finansowego i rzeczowego, aby można było ponownie otworzyć wspomniany punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy.