Braniewo: Maleńka Nadia Bancerek potrzebuje wsparcia. Można jej przekazać procent podatku

2023-04-21 16:00:00(ost. akt: 2023-04-21 14:32:07)
Nadia Bancerek jest córką braniewskiego policjanta. Dziewczynka od pierwszych miesięcy życia zmaga się z powikłaniami sepsy oraz zapalenia płuc co wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji, oraz leczenia

Nadia Bancerek jest córką braniewskiego policjanta. Dziewczynka od pierwszych miesięcy życia zmaga się z powikłaniami sepsy oraz zapalenia płuc co wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji, oraz leczenia

Autor zdjęcia: archiwum rodzinne

Nadia Bancerek jest córką braniewskiego policjanta. Dziewczynka od pierwszych miesięcy życia zmaga się z powikłaniami sepsy oraz zapalenia płuc co wymaga długiej i kosztownej rehabilitacji, oraz leczenia. Rodzice Nadii proszą o wsparcie oraz przekazanie 1,5 procent podatku. Skromy gest, który nic nie kosztuje, może pomóc dzielnej dziewczynce w rehabilitacji.
Nadia urodziła się w kwietniu 2021 roku, w 24 tygodniu ciąży, ważąc zaledwie 890 gramów, ze średniego stopnia zamartwicą urodzeniową. W szpitalu, na oddziale intensywnej terapii noworodka, spędziła trzy i pół miesiąca. W pierwszym miesiącu życia zachorowała na martwicze zapalenie jelit, gronkowca, zapalenie płuc oraz sepsę. Wystąpiła u niej niewydolność oddechowa oraz zaburzenia sercowo – naczyniowe.

– Od samego początku Nadia dzielnie walczyła o życie, nawet gdy została zaintubowana z zapotrzebowaniem tlenu na 100 procent. Przy pomocy lekarzy i pielęgniarek nasza dzielna kruszynka zdołała poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami. Po pierwszym miesiącu życia w USG i wykonanym później rezonansie stwierdzono jednak masywne zmiany leukomalacyjne, zajmujące obie półkule mózgu – przekazują rodzice dziewczynki.

I dodają: – Obecnie Nadia jest codziennie rehabilitowana. Pomimo swojego wieku nie siedzi, nie raczkuje, niedowidzi, nie komunikuje się z rodzicami, przez co wymaga stałej opieki i pomocy.

Rodzice robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc Nadii w dalszym rozwoju. Jednak przed nimi długa droga kosztownej rehabilitacji, leczenia, wydatków, związanych z zakupem specjalistycznych sprzętów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wdzięczni rodzice dziękują za każdy nawet najmniejszy gest.

Podczas rozliczania PIT, możesz przekazać Nadii 1,5 procent podatku.
Numer KRS: 0000387207
Cel szczegółowy: 2878 Nadia Bancerek

źródło: KPP Braniewo