Poniedziałek, 29 maja 2023. imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji

Powiat elbląski inwestuje. Hala Widowiskowo-Sportowa w Pasłęku coraz bliżej

2023-02-23 07:49:07 (ost. akt: 2023-02-23 08:15:22)
Starosta elbląski Maciej Romanowski dokonał wizytacji dwóch dużych inwestycji realizowanych obecnie przez powiat w Pasłęku

Starosta elbląski Maciej Romanowski dokonał wizytacji dwóch dużych inwestycji realizowanych obecnie przez powiat w Pasłęku

Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Elblągu

Starosta elbląski Maciej Romanowski odwiedził Pasłęk, gdzie realizowane są dwie duże inwestycje — jedna za 9 i druga za 12 milionów złotych.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Elblągu, starosta elbląski Maciej Romanowski dokonał wizytacji dwóch dużych inwestycji realizowanych obecnie przez powiat w Pasłęku.

— Na zaawansowanym etapie jest budowa nowego budynku Oddziału Stacjonarnej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej przy Szpitalu Powiatowym Sp. z o.o. w Pasłęku. Koszt tego przedsięwzięcia to kwota ok. 9 mln złotych — przekazuje Starostwo.

Za to w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku w trakcie realizacji jest długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Koszt budowy Hali Widowiskowo-Sportowej to około 12 milionów złotych. Według planów prace mają zakończyć się już w przyszłym roku.

Hala Widowiskowo-Sportowa w Pasłęku to po pierwsze wielofunkcyjna sala z boiskiem sportowym i trybuny na 194 miejsca, a oprócz tego: pomieszczenie dla trenerów, szatnia, przebieralnia i reżyserka do prowadzenia imprez o charakterze scenicznym.

Hala będzie służyć do organizowania wydarzeń i występów kulturalnych i rozrywkowych, targów, szkoleń, seminariów, konferencji, kiermaszów, wystaw, rozgrywek i treningów sportowych dla mieszkańców powiatu elbląskiego. Będzie również służyć do prowadzenia szkolnych zajęć sportowych w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych.

To nie koniec.
— Duża inwestycja realizowana będzie w Zespole Szkół w Pasłęku. Projekt termomodernizacji budynku szkoły wyniesie 15 milionów złotych — przekazuje Starostwo.