Najciekawsze nadchodzące wydarzenia w Elblągu. Sprawdź kalendarz imprez

2023-02-23 17:49:15(ost. akt: 2023-02-24 18:02:55)
W sobotę 25 w Elblągu pojawi się Elvis Presley! A to za sprawą koncertu Adama Gałki

W sobotę 25 w Elblągu pojawi się Elvis Presley! A to za sprawą koncertu Adama Gałki

Autor zdjęcia: materiały organizatora

Co można robić w Elblągu? Wybór jest spory! Na naszej liście znajdziecie przeróżne wydarzenia kulturalne, imprezy, koncerty, wystawy i nie tylko. Może coś ciekawego dzieje się akurat dzisiaj? A może chcesz zaplanować weekend w Elblągu? Sprawdź kalendarz imprez!
24 LUTEGO
NARODOWY BALET GRUZJI "SUKHISHVILI"

Triumf trwa – Narodowy Balet Gruzji Sukhishvili.
W 90 krajach wzbudzili aplauz na stojąco!
Czeka na nich teraz w ELBLĄGU!
Od pierwszych dni swojego istnienia Sukhishvili koncertował na całym świecie, zachwycając swym tańcem mieszkańców globu.
Ponad 100 000 000 widzów obejrzało ich występy na żywo – to prawie sto lat sukcesów.
Zespół daje około 300 występów rocznie. Miliony ludzi w ponad stu krajach wykupują bilety, na których, choć w różnych językach, łatwo można odczytać nazwisko Sukhishvili, wzbudzający w publiczności ogromne i gorące emocje.
Koncert – RADOŚĆ dla całej rodziny!
24.02.2023 | Elbląg | Hala MOSiR

25 LUTEGO
SOBOTA Z BIBLIOTEKĄ

Sobota to dobry czas, żeby wybrać się do biblioteki po książki, a przy okazji spędzić część dnia na kreatywnej zabawie, biorąc udział w zaproponowanych przez nas zajęciach. Zapoznajcie się z grafikiem zajęć dla dzieci i rodzin z dziećmi na miesiąc luty. Wstęp wolny.
Sobota, 25 lutego
Filia nr 5 Kostka, ul. J. Wybickiego 20 (tel. 55 625 60 95)
godz. 11:00-15:00 Rozgrywki gier planszowych dla osób w każdym wieku, m.in. rodzin z dziećmi.
Kostka dysponuje grami (150 tytułów) dla osób w każdym wieku. Warto zabrać ze sobą rodzinę, znajomych, sąsiadów i wpaść do biblioteki. Można też oczywiście przyjść samemu i dołączyć do planszówkowej drużyny. Zasady gier na miejscu tłumaczy “kostkowa” ekipa.
Filia nr 3, al. J. Piłsudskiego 17 (tel. 55 625 60 85/86)
godz. 12:00 “W kocim świecie”: rodzinne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami.
Inspiracją do zajęć będzie książka Nikoli Kucharskiej z serii “Opowiem ci, mamo” pt. “Co robią koty”.
Filia nr 4 Lokomotywa, ul. Ogólna 59 (tel. 55 625 60 90/91)
godz. 12:00 “Kreatywna Lokomotywa”: gry i zabaw na tablicy interaktywnej dla dzieci w wieku 6+.
Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1 (tel. 55 625 60 23)
godz. 12:00 “Bulajowa sobota”: warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 7-12 lat.

25 LUTEGO
W KRAINIE HARFOWYCH MELODII

Choć wynaleziona najprawdopodobniej przypadkowo (podczas polowania!), pełniła i pełni ważną rolę w muzycznych dziejach ludzkości. Harfa – bo o niej mowa – towarzyszy nam od ponad 4000 lat i przemierzyła przez ten czas setki tysięcy kilometrów, goszcząc w najważniejszych salach koncertowych świata. Z myślą o niej komponowali tacy mistrzowie partytury, jak Georg Händel i to m.in. harfowego utworu jego autorstwa wysłuchamy 25 lutego w szkole muzycznej. Za sprawą Oktawii Bylickiej lepiej poznamy wówczas instrument, który wprawdzie kojarzy się z muzyką klasyczną, ale nieobcy jest mu jazz, a swego czasu “romansowali” z nim nawet Beatlesi. Do harfistki dołączy Elbląska Orkiestra Kameralna, a za pulpitem dyrygenta stanie Norbert Twórczyński. 
25.02.2023, sobota, 19:00  
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu  
Wykonawcy: Norbert Twórczyński – dyrygent, Oktawia Bylicka – harfa, Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. G. F. Haendel – Koncert na harfę B- dur, C. Nielsen - Mała Suita na orkiestrę smyczkową, L. Janacek - Idylla: Suita na orkiestrę smyczkową
Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu 

25 LUTEGO
ELVIS PRESLEY - KONCERT ADAMA GAŁKI

Koncert piosenek Elvis'a Presley'a w wykonaniu Adama Gałki.
Sobota, 25 lutego, godz. 20:00, klub Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

26 LUTEGO
POLSKA NOC KABARETOWA 2023

Polska Noc Kabaretowa 2023 to wydarzenie rozrywkowe, o jakim Wam się nie śniło. W premierowej odsłonie najlepszego humoru wystąpi czołówka polskich kabaretów. Nowy program, nowy skład i tematy, jakich na kabaretowej scenie jeszcze nie było.
26 lutego o godz. 17:00, Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR, al. Grunwaldzka 135

1 MARCA
WYSTAWA „MY LUDZIE ZIEMI” W ŚWIATOWIDZIE

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza 1 marca (środa) na godz. 18:00 na wernisaż wystawy fotografii Mariana Lubawskiego pt. „My Ludzie Ziemi''.
Nauczmy się żyć z tym że jesteśmy różni, mówimy innymi językami, a nasza kultura i obyczaje różnią się od siebie. Szanujmy się nawzajem, bo wszyscy jesteśmy ludźmi Ziemi – to przesłanie Mariana Lubawskiego.
Życiowa przygoda artysty rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy to po raz pierwszy wyruszył do Kambodży. Wówczas zapragnął poznać świat, a tym samym powrócić do wspólnych korzeni wszystkich ludzi. Z każdą podróżą utwierdzał się w przekonaniu, że jego marzeniem jest poznawanie ludzi różnych kultur i ich codziennego życia. Zwiedził 5 kontynentów, 36 krajów i z każdej podróży wracał z masą wspomnień i setkami zdjęć. Wszystkie wyprawy utwierdziły go w przekonaniu, że mimo różnic kulturowych, koloru skóry, języków, którymi się komunikujemy, tak naprawdę jesteśmy tacy sami.
Marian Lubawski – fotograf i podróżnik. Pochodzi z Elbląga. Jego pasje to fotografia i wyprawy w odlegle zakątki naszej ziemi. Jest laureatem wielu konkursów i autorem wystaw fotograficznych. Na swoich zdjęciach stara się utrwalić głównie ludzi i ich codzienne życie oraz miejsca niezwykłe i malownicze.
Wystawa będzie czynna do 16 kwietnia 2023. Wstęp wolny! Zachęcamy do zwiedzania w godzinach pracy CSE „Światowid” w Elblągu.
Termin i miejsce | 1 marca 2023 r. (środa), godz. 18:00, I i II piętro, CSE „Światowid” w Elblągu.

3 MARCA
BASIA KAWA / MJAZZGA / ELBLĄG

Wyjątkowy głos, kobieca autentyczność, a do tego skrzypce elektryczne - jedyne takie w Polsce!!!
Jej koncerty to połączenie energetycznych utworów skrzypcowych w stylu Vanessy Mae/Lindsey Stirling z pełnymi emocji piosenkami wokalnymi. Stylistyczna wszechstronność, muzyka na najwyższym poziomie i świetny kontakt z publicznością.
Basia Kawa czaruje głosem, zachwyca scenicznym dynamizmem, a do tego gra na jedynych takich w Polsce pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, które zostały skonstruowane specjalnie dla niej w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, a teraz prezentuje singiel, który można wykonać jedynie na skrzypcach pięciostrunowych: Violin Fire.
W programie koncertu są autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu i bluesa oraz znane covery (m.in. Lindsey Stirling, Sanah, Bovska, Mrozu, Ed Sheeran). Gratis otrzymujemy zawartą w koncercie prawdziwą historię, opisującą drogę wiodącą do spełniających się marzeń.
Piątek, 3 marca, godz. 19:00, Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

4 MARCA
SOLID ROCK - TRIBUTE DIRE STRAITS W ELBLĄGU - MJAZZGA

Przed nami seria hitów jednego z największych zespołów lat 80-tych. Zostaną one zaprezentowane w czasie koncertu SOLID ROCK - Tribute Dire Straits.
Na muzykę Dire Straits wpłynęły różne gatunki, w tym jazz, folk czy blues. Pierwsze lata działalności zespołu przypadły na epokę gwałtownego wzrostu popularności punk rocka, z którym oszczędne, spokojne brzmienie Dire Straits, zbliżone raczej do roots rocka, zdecydowanie kontrastowało. Wiele z ich utworów cechowała melancholijność. Najpopularniejszy album zespołu, Brothers in Arms, sprzedał się w liczbie ponad 30 mln egzemplarzy, będąc zarazem jednym z pierwszych albumów wydanych na płycie CD. Podczas koncertu usłyszycie m.in: "Money for nothing" czy "Walk of live", "Sultans of swing", "Private Investigations", "Calling Elvis", "So far away", "Telegraph Road.
"Mega energia ze sceny, a przy solówkach gitary miałem dreszcz, polecam."
"Wspaniały koncert, zespół świetnie oddał styl grania i wokal Dire Straits.. Do polecenia!!!"
"Chłopaki dają czadu, polecam posłuchać na żywo"
"Zespół muzycznych fachowców. Biegli i doświadczeni instrumentaliści. Wokal również niezły."
"Super atmosfera, rewelacyjna muzyka"
Fantastyczne brawurowe wykonania i świetne oświetlenie to gwarancja wspaniałego wieczoru!
"Rewelacyjny koncert w wspaniałym miejscu i klimacie. Rockowa petarda, najlepszy coverband DS w Polsce i okolicach...."
"Koncert rewelacja.Zespół wymiata. Występ na bardzo wysokim poziomie. Jest talent,jest ekspresja, jest profesjonalizm. Bomba!"
"Bardzo klimatyczny koncert, charyzmatyczny zespół z dużym dystansem do siebie. Polecam!"
To tylko niektóre wpisy po koncertach w Polsce.
Sobota, 4 marca, godz. 19:30, klub Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

5 MARCA
STAND-UP: ADAM SOBANIEC - "VOX POPULI"

Adam Sobaniec - chirurg stand-upu, który dowolnie wycina, zszywa i elektryzuje żywą tkankę publiczności. Człowiek, który wygląda tak jak się zachowuje. Lekko nieokrzesany, ale niesamowicie zabawny. Sam sposób mówienia sprawia, że co niektórzy zaczynają rechotać. Adam na swoich występach lubi improwizować z publicznością, co sprawia, że każdy jego występ jest wyjątkowy. Po prostu trzeba przyjść to zobaczyć.
05.03.2023
Mjazzga, Kowalska 1-2C, Elbląg
Drzwi: 19:00
Start: 19:30
*Podczas występu obowiązuje zakaz nagrywania audio oraz video.
*Osoby przeszkadzające mogą zostać wyproszone bez możliwości zwrotu biletów.
*Występ przeznaczony jest dla osób dorosłych.
*Nie ma konieczności drukowania biletów, mogą one zostać przedstawione w formie elektronicznej.

8 MARCA
PRIME ORCHESTRA - ROCK SYMPHO SHOW

To żywy, kolorowy, energetyzujący program muzyczny, który daje nowe życie znanym i lubianym przez wszystkie światowe hity muzyki rockowej i popowej, dzięki oryginalnej interpretacji symfonicznej.
To całe morze uczuć i emocji, od łatwej nostalgii po burzliwą rozkosz!
Już wkrótce, czeka na Ciebie niezapomniane wydarzenie muzyczne, w wykonaniu założyciela gatunku sympho show, nowoczesnej orkiestry crossover Prime Orchestra z Charkowa na Ukrainie.
Na tym niesamowitym festiwalu muzyki doświadczysz najbardziej żywych emocji i niezapomnianych przeżyć!
Środa, 8 marca 2023, godz. 19:00
Hala MOSiR Elbląg, al. Grunwaldzka 135

10 MARCA
GRZEGORZ CIECHOWSKI NA FORTEPIAN SOLO. "BIAŁO-CZARNE IMPRESJE"

Remigiusz Knapik to główny gość wydarzenia "Idzie Nowe! Leszek Możdżer przedstawia: Remigiusz Knapik" oraz laureat Grand-Prix na I Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza, a także wielu innych prestiżowych nagród. Nominowany do Osobowości Roku 2022 w kategorii Kultura.
Muzyka i postać Grzegorza Ciechowskiego stanowią dla Remigiusza Knapika wielką inspirację, jak i są jednym z pierwszych powodów, dla których usiadł po raz pierwszy za klawiaturą fortepianu. W ostatnim czasie, po wielomiesięcznym pobycie w Japonii, Remigiusz Knapik postanowił wrócić do źródeł swoich młodzieńczych fascynacji oraz dotrzeć do ich pierwotnej esencji, wykorzystując przy tym rozległą wiedzę i doświadczenie uzyskane za granicą.
"Aranżując wybrane kompozycje Grzegorza Ciechowskiego chciałem pokazać to, co od strony pianistycznej jest w nich - według mnie - najbardziej charakterystyczne: pełne żywotności i ciężkości uderzenie, bezkompromisową witalność brzmienia oraz energicznie pulsującą rytmiczność. Kontrastujące z tymi cechami subtelne, pełne przestrzeni, spowite delikatną elektroniką improwizacje, pokazują esencjonalne przesłanie twórczości Grzegorza - totalitarna, mechaniczna rzeczywistość w kontraście z pełnym namiętności i erotyzmu światem uwikłanej w system jednostki. Moje interpretacje ukazują także wspólny grunt pomiędzy muzyką Grzegorza Ciechowskiego a poszukiwaniami wybitnych kompozytorów muzyki poważnej XX wieku oraz szeroko pojętego jazzu." - mówi artysta.
Remigiusz Knapik - kompozytor i pianista. Ukończył z wyróżnieniem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a następnie Conservatorium van Amsterdam na wydziale fortepianu jazzowego. Muzyczny uniwersalista, który czerpie inspirację z różnych, niekiedy bardzo oddalonych od siebie światów. Jest muzykiem wszechstronnym, dla którego nie istnieją de facto podziały stylistyczne; jego twórczość stanowi eklektyczną syntezę wielobarwnych percepcji świata mających swój wyraz w muzyce i literaturze. W muzyce Remigiusza Knapika można doświadczyć technicznego entuzjazmu, bezkompromisowej ekspresji, ale z drugiej jednak strony ekonomii przestrzeni oraz głębokiego spokoju. Inspiruje go różnorodne operowanie barwą brzmienia, które w ostatnich latach stanowi połączenie akustycznego fortepianu z prastarą, wzbogacającą rezonans strun polifoniczną elektroniką.
Piątek, 10 marca, godz. 19:00, Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

11 MARCA
WIOLONCZELOWE IMPRESJE. EOK & TOMASZ STRAHL

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? Na szczęście wśród muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej ta zasada nie obowiązuje i w marcu kameraliści po raz kolejny, w szkole muzycznej, wystąpią pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W roli solisty do muzyków dołączy zaś Tomasz Strahl – wiolonczelista należący od dekad nie tylko do polskiej, ale i europejskiej czołówki. Jego wirtuozerię mieli przyjemność podziwiać melomani od Tokio po Tel Awiw i od Barcelony po Sankt Petersburg, a 11 marca do tego grona dołączą elblążanie. Dzięki Tomaszowi Strahlowi przekonamy się, jak brzmi wiolonczela według Vivaldiego, w programie także dźwięki Mozarta. Wiolonczelowych impresji nigdy dość!
11.03.2023, sobota, 19:00  
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu  
Wykonawcy: Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent, Tomasz Strahl – wiolonczela
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138 na orkiestrę smyczkową; A. Vivaldi – Koncert a-moll RV 422 na wiolonczelę, orkiestrę smyczkową i basso continuo
Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

11 MARCA
QUEEN SYMFONICZNIE

11 marca 2023 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Elbląga! Po blisko ośmiu latach przerwy zespół wystąpi w Teatrze im. Aleksandra Sewruka przy ul. Teatralnej 11. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2022/2023 zespół przygotował nowości w liście utworów. Zapraszamy 11 marca 2023. Początek koncertu o 19:00. Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu "Bohemian Rhapsody" w listopadzie 2018. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty, Sebastiana Machalskiego, wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak. Ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie - większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2020 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś.
11 marca 2023
Teatr im. A. Sewruka, ul. Teatralna 11
Wejście od 18:30
Początek koncertu o godzinie 19:00

11 MARCA
| TOnieMY | Health&Nature | TECHNO | HOUSE | GHETTO

Elbląskie kolektywy TOnieMY i Health & Nature łączą siły!
Zagrają:
- moonSun
- Radek Woźniak
- Smuggler
- DJ MFC
- MVZR
Sobota, 11 marca, godz. 21:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

16 MARCA
ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Magiczny spektakl, który zaczyna się już od wejścia na salę widowiskową. Pełen emocjonujących trików iluzjonistycznych, które rozgrywają się w otoczeniu niezwykłej scenografii. Barwna i rozbudowana scenografia tworzy magiczną atmosferę, która współgra z cudowną historią Alicji, która w wydaniu studia artystyczni zyskuje nowy wymiar. W trakcie spektaklu widzowie nauczą się wielu bardzo magicznych trików…
16 marca o godz. 18:00, Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID, Plac Jagiellończyka 1