Elbląg: Pożar, narkotyki, chemikalia i ewakuacja mieszkańców. 43-latek miał w wynajmowanym mieszkaniu przy ul. Okulickiego kilkadziesiąt pojemników z nieznanymi substancjami chemicznym

2023-02-23 15:52:49(ost. akt: 2023-07-03 21:02:27)

Autor zdjęcia: EG

W czwartek 23 lutego po godzinie 13.00 w jednym z bloków przy ul. Okulickiego doszło do ewakuacji jego mieszkańców. W mieszkaniu 43-latka znaleziono duże ilości środków chemicznych. W budynku na czas działań został odcięty prąd i gaz. Ewakuowano 60 osób. Ich powrót do mieszkań był możliwy po godzinie 15.00. Czynności w tej sprawie trwają.
W czwartek 23 lutego po godzinie 13.00 w jednym z bloków przy ul. Okulickiego doszło do ewakuacji jego mieszkańców. W mieszkaniu 43-latka znaleziono duże ilości środków chemicznych.


— Zatrzymaliśmy 43-latka pod zarzutem posiadania narkotyków. Przy okazji ujawniliśmy chemikalia. Zabezpieczyliśmy je, bo nie wiemy, co to jest. Ewakuowano mieszkańców z dwóch klatek schodowych. To 60 osób. Nikomu nie stała się krzywda — przekazał w rozmowie z nami Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu.

Jak udało nam się ustalić, w środę 22 lutego po godzinie 23. 00 w bloku przy ul. Okulickiego interweniowała straż pożarna. Zgłoszono zadymienie klatki schodowej. Okazało się, że pożar wybuch w jednym z mieszkań, ale jego lokator sam go ugasił.

Działania służb z 24 lutego związane z ewakuacją mieszkańców są konsekwencją opisanego zdarzenia. W trakcie czynności policyjnych w mieszkaniu, które wynajmował 43-latek, u którego wybuchł pożar, policjanci zabezpieczyli marihuanę.

Jak się później okazało, mężczyzna w mieszkaniu posiadał też kilkadziesiąt pojemników z bliżej nieokreślonymi substancjami chemicznymi.

Do czasu zabezpieczenia substancji ewakuowano mieszkańców. Na miejscu pracowali policjanci z Elbląga oraz z Olsztyna, strażacy i służby miejskie, w tym przedstawiciele zarządzania kryzysowego.

W budynku na czas działań został odcięty prąd i gaz. Grupa 60 ewakuowanych osób została otoczona opieką i przebywała w pobliskiej szkole podstawowej. Ich powrót do mieszkań był możliwy po godzinie 15.00. Czynności w tej sprawie trwają.

— Dalsze czynności będą prowadzone przez śledczych. Będziemy państwa informować o rodzaju zabezpieczonych substancji i wynikach postępowania — poinformował rzecznik elbląskiej policji.