Gala podsumowująca XVII Plebiscyt Dziennika Elbląskiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców

2023-02-25 08:00:00(ost. akt: 2023-02-26 17:25:35)
Stało się! Nadszedł moment, na który czekali wszyscy bacznie obserwujący zmagania sportowców w Plebiscycie Dziennika Elbląskiego. Nasi Czytelnicy już po raz siedemnasty wybrali Złotą Dziesiątkę zawodników, którzy dumnie reprezentują Elbląg i region na arenach sportowych w kraju i za granicą.
NASZ PLEBISCYT

Nasza inicjatywa ma długą historię. Pierwsze wydanie Dziennika Elbląskiego trafiło do kiosków 19 marca 2001 roku, a już niespełna dwa lata później nasza redakcja po raz pierwszy zorganizowała Plebiscyt, w którym Czytelnicy, głosując za pomocą kuponów wydrukowanych w gazecie, wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców Elbląga i okolic. Walka o zwycięstwo trwała do końca. Tylko ostatniego dnia do redakcji Dziennika Elbląskiego trafiło ponad 1000 kuponów!

Jak widać, od samego początku nasz Plebiscyt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Czytelników i to — z czego bardzo się cieszymy — nie zmieniło się do dziś.

Nasze działania, mające na celu nagradzanie sportowych talentów, mogą co roku liczyć na wsparcie Patronów i Partnerów, bez których nie bylibyśmy w stanie zorganizować wydarzenia na taką skalę.

Partnerem głównym XVII Plebiscytu Dziennika Elbląskiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców jest PKO Bank Polski i Lasy Państwowe. Partnerami naszego wydarzenia są: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Hotel Młyn w Elblągu oraz firmy: Boma, Techtrans, Mop83, Silvant, Społem i Elgraf.

Patronat honorowy nad naszym wydarzeniem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wśród Patronów znaleźli się również: starosta elbląski Maciej Romanowski, burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki i wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała.

Wszystkim powyższym jesteśmy ogromnie wdzięczni, dziękujemy naszym Partnerom i Patronom za to, że wspólnie możemy nagrodzić tych, którzy na arenach sportowych w kraju i za granicą dumnie reprezentują Elbląg i dwa powiaty — elbląski i braniewski.

Z Przyjaciółmi i Laureatami naszego Plebiscytu — Złotą Dziesiątką, Trenerem, Działaczem i Najpopularniejszym Klubem Sportowym roku 2022 spotkaliśmy się w sobotę 25 lutego w gościnnych murach Hotelu Młyn w Elblągu, gdzie ogłosimy wyniki głosowania Czytelników i decyzje Kapituły Redakcyjnej.