Gala podsumowująca Sportowy Plebiscyt Dziennika Elbląskiego [ZDJĘCIA]

2023-02-27 08:00:52(ost. akt: 2023-02-27 20:01:54)
Laureaci XVII Sportowego Plebiscytu Dziennika Elbląskiego: Złota Dziesiątka, Trener, Działacz Sportowy i Najpopularniejszy Klub roku 2022

Laureaci XVII Sportowego Plebiscytu Dziennika Elbląskiego: Złota Dziesiątka, Trener, Działacz Sportowy i Najpopularniejszy Klub roku 2022

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Sobotni wieczór 25 lutego był w Elblągu wyjątkowy. Dziennik Elbląski zaprosił Patronów i Laureatów XVII Plebiscytu na 10 Najpopularniejszych Sportowców, by ogłosić nie tylko Złotą Dziesiątkę, ale też Klub Sportowy, Działacza Sportowego i Trenera minionego 2022 roku. Zdjęcia z gali znajdziecie w galerii poniżej.
Pierwsze wydanie Dziennika Elbląskiego trafiło do kiosków 19 marca 2001 roku, a już niespełna dwa lata później elbląska redakcja po raz pierwszy zorganizowała Plebiscyt, w którym Czytelnicy, głosując za pomocą kuponów wydrukowanych w gazecie, wybrali dziesięciu najpopularniejszych sportowców Elbląga i okolic. Walka o zwycięstwo trwała do końca. Tylko ostatniego dnia do redakcji Dziennika Elbląskiego trafiło ponad 1000 kuponów! Jak widać, od samego początku Sportowy Plebiscyt Dziennika Elbląskiego cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony Czytelników i to nie zmieniło się do dziś.
Wydarzenie nie mogłoby się jednak odbyć bez wsparcia partnerów i patronów. Partnerem głównym XVII Plebiscytu Dziennika Elbląskiego na 10 Najpopularniejszych Sportowców został PKO Bank Polski i Lasy Państwowe, a partnerami: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, Hotel Młyn w Elblągu oraz firmy: Boma, Techtrans, Mop83, Silvant, Społem i Elgraf. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wśród patronów znaleźli się również: starosta elbląski Maciej Romanowski, burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki i wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała.
Wieczór uświetniły występy elbląskiej młodzieży tworzącej na co dzień zespół Diamenty.

Najpopularniejsi sportowcy Elbląga i okolic:
10. MARCIN CZERNIS (PIŁKA NOŻNA — OLIMPIA ELBLĄG)
9. ADAM WIŚNIEWSKI (JUDO — IKS ATAK ELBLĄG)
8. PAULINA STAPUREWICZ (PIŁKA RĘCZNA — START ELBLĄG)
7. IGOR LICHOCKI (BOKS — KSW TYGRYS ELBLĄG)
6. MIKOŁAJ KOT (KAJAKARSTWO — UKS SILVANT KAJAK ELBLĄG)
5. JAKUB SIELSKI (JUDO — TOMITA ELBLĄG)
4. ANASTAZJA MICHAŁEK (BOKS — MOS ZATOKA BRANIEWO)
3. OLIWIA DĘBCZYŃSKA (BOKS — UKS KONTRA ELBLĄG)
2. MARCIN LISZCZ (JUDO — IKS ATAK ELBLĄG)
1. JAKUB SZPAKOWSKI (PIŁKA NOŻNA — ZATOKA BRANIEWO)

WIĘCEJ NA TEMAT NASZYCH LAUREATÓW I LAUREATEK

Najpopularniejszy Klub Sportowy:
UKS Tomita Elbląg (judo)

Działacz Sportowy Roku 2022:
Tomasz Woźny (IKS Atak Elbląg)

Trener Roku 2022:
Ryszard Grzelak (tenis stołowy, IKS Atak Elbląg)