Braniewo: Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w miejscowości Krzekoty [ZDJĘCIA]

2023-03-02 09:03:05(ost. akt: 2023-07-03 16:03:32)

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu dróg powiatowych w pobliżu miejscowości Krzekoty (gm. Lelkowo). Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierująca osobowym oplem nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu skodą, w wyniku czego pojazdy zderzyły się. W wypadku ucierpiały dwie osoby.
We wtorek (28.02.2023r.) parę minut po godzinie 15:00 do braniewskich policjantów wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w pobliżu m. Krzekoty. Na miejsce niezwłocznie skierowano służby ratunkowe. Funkcjonariusze ustalili, że 40-letnia kierująca osobowym oplem, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na drodze z pierwszeństwem 60-letniemu kierującemu skodą. Pojazdy zderzyły się ze sobą, a następnie zatrzymały w przydrożnym rowie. Uczestnikom zdarzenia pierwszej pomocy udzieliły przejezdni, którzy wydostali ich z pojazdów. Zarówno 40-latka, jak i 60-latek zostali przetransportowani do szpitali. Chwile po zdarzeniu skoda stanęła w płomieniach, pomimo szybkiej reakcji strażaków pojazdu nie udało się uratować.

Na czas prowadzonych działań ruchu odbywał się wahadłowo, policjanci zabezpieczyli ślady oraz wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Teraz wyjaśnianiem wszelkich okoliczności tego wypadku zajmą się braniewscy kryminalni.

KPP Braniewo