Co, gdzie, kiedy w Elblągu. Zaplanuj weekend i nie tylko. Sprawdź kalendarz imprez

2023-03-03 14:16:32(ost. akt: 2023-03-03 13:27:16)

Autor zdjęcia: Dziennik Elbląski

Sprawdźcie najnowszy kalendarz imprez. Co robić w Elblągu? Koncerty, wystawy, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci, ciekawe zajęcia, stand up... Wybór jest spory! Zaplanuj weekend i nie tylko. Sprawdź nasz elbląski kalendarz imprez.
3 MARCA
BASIA KAWA / MJAZZGA / ELBLĄG

Wyjątkowy głos, kobieca autentyczność, a do tego skrzypce elektryczne - jedyne takie w Polsce! Jej koncerty to połączenie energetycznych utworów skrzypcowych w stylu Vanessy Mae/Lindsey Stirling z pełnymi emocji piosenkami wokalnymi. Stylistyczna wszechstronność, muzyka na najwyższym poziomie i świetny kontakt z publicznością.
Basia Kawa czaruje głosem, zachwyca scenicznym dynamizmem, a do tego gra na jedynych takich w Polsce pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, które zostały skonstruowane specjalnie dla niej w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Ma na swoim koncie dwie autorskie płyty, a teraz prezentuje singiel, który można wykonać jedynie na skrzypcach pięciostrunowych: Violin Fire. W programie koncertu są autorskie piosenki z pogranicza softrocka, popu i bluesa oraz znane covery (m.in. Lindsey Stirling, Sanah, Bovska, Mrozu, Ed Sheeran). Gratis otrzymujemy zawartą w koncercie prawdziwą historię, opisującą drogę wiodącą do spełniających się marzeń.
Piątek, 3 marca, godz. 19:00, Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C.

3 MARCA
RODZINNA IMPREZA W CRW DOLINKA

Festyn w wodzie to ciekawa alternatywa na spędzenie wolnego popołudnia. Centrum Rekreacji Wodnej zaprasza całe rodziny na wyjątkowy, piątkowy wieczór w basenie. Dla najmłodszych będą przygotowane ciekawe wyzwania, a dorośli także nie zaznają nudy. „Rodzinna noc na Dolince” to zabawa dla małych i dużych. W towarzystwie muzyki i świetlnej oprawy będziemy wszyscy razem bawić się w wodzie. Najmłodsi spróbują poradzić sobie z wieloma wodnymi zadaniami, a pokonanie każdej przeszkody wiązać się będzie z nagrodami. Proponujemy zabrać ze sobą wszelkiego rodzaju dmuchańce, takie jak piłki, koła czy dmuchane zwierzęta. W strefie rekreacyjnej zorganizowane będą stacje, a przy brodziku znajdzie się scena, na której pojawi się DJ. W przerwach między zabawami i konkursami można będzie odpocząć w strefie chillout, w której znajdą się leżaki, stoliki oraz bar. Nie zabraknie kolorowych napoi, przekąsek czy lodów. Prosimy pamiętać o zabraniu karty płatniczej lub ewentualnie gotówki. W basenie sportowym odbędą się także zajęcia Aqua Fitness i doskonalenia pływania z Marcinem Trudnowskim z Grupy Wodnej.
„Rodzinna noc na Dolince” odbędzie się w piątek, 3 marca, w godzinach 20-22.

4 MARCA
SOBOTA Z BIBLIOTEKĄ - DYSKUSYJNY KLUB MANGI

4.03 (sobota), godz. 12:00, Bulaj, ul. Zamkowa 1 – DKK Mangi dla młodzieży i rozmowa tym razem o serialu anime pt. “Yuri on Ice”. „Yuri on Ice” to japoński sportowy serial anime o łyżwiarstwie figurowym. Seria została wyprodukowana przez MAPPA, wyreżyserowana i napisana przez Sayo Yamamoto z oryginalnymi scenariuszami Mitsuro Kubo pod głównym kierownictwem Juna Shishido.

4 MARCA
SOLID ROCK - TRIBUTE DIRE STRAITS W ELBLĄGU - MJAZZGA

Przed nami seria hitów jednego z największych zespołów lat 80-tych. Zostaną one zaprezentowane w czasie koncertu SOLID ROCK - Tribute Dire Straits. Na muzykę Dire Straits wpłynęły różne gatunki, w tym jazz, folk czy blues. Pierwsze lata działalności zespołu przypadły na epokę gwałtownego wzrostu popularności punk rocka, z którym oszczędne, spokojne brzmienie Dire Straits, zbliżone raczej do roots rocka, zdecydowanie kontrastowało. Wiele z ich utworów cechowała melancholijność. Najpopularniejszy album zespołu, Brothers in Arms, sprzedał się w liczbie ponad 30 mln egzemplarzy, będąc zarazem jednym z pierwszych albumów wydanych na płycie CD. Podczas koncertu usłyszycie m.in: "Money for nothing" czy "Walk of live", "Sultans of swing", "Private Investigations", "Calling Elvis", "So far away", "Telegraph Road.
Sobota, 4 marca, godz. 19:30, klub Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C.

4-5 MARCA
„WŁASNORĘCZNIE” – WARSZTATY Z ARTYSTĄ, PAWŁEM BŁĘCKIM

Z kim będzie się działo? Warsztaty poprowadzi artysta Paweł Błęcki, którego prace prezentowane są w Krużganku na wystawie pn. „Własnoręcznie”. Kiedy będzie się działo? 4 marca w godzinach 12.00 – 15.00, CS Galeria EL, w Krużganku i 5 marca w godzinach 12.00 – 15.00, CS Galeria EL, w Krużganku. Dla kogo będzie się działo?
Zapraszamy osoby w każdym wieku: solo, rodzinnie, w grupach koleżeńskich i przyjacielskich. Dzieci poniżej lat siedmiu zapraszamy z dorosłym opiekunem. Co się będzie działo podczas spotkania? Na warsztatach wspólnie przygotujemy kinetyczną ozdobę o nazwie “Pająk dobrej wróżby” inspirowaną tradycyjnym rękodzielnictwem ozdobnym. Każdy uczestnik i uczestniczka warsztatów będą mieli okazję przygotować osobny element lub kilka elementów Pająka, które finalnie połączymy w całość. Nasz Pająk to dobra wróżba na przyszłość dla każdego przejawu życia na ziemi, a wielobarwne elementy poskładane w jeden, wspólny obiekt to symboliczny gest poukładania otaczającego nas chaosu w jedną, spójną całość. Warsztaty mają charakter arteterapeutyczny, w których wspólna praca manualna przy tworzeniu obiektu artystycznego pobudza do otwartości i buduje poczucie konsolidacji w grupie. Jak zapisać się na warsztaty? Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy na warsztaty. Prosimy o zgłoszenia na za pośrednictwem e-maila na adres: helena@galeria-el.pl W zgłoszeniu proszę podać: 1. imię i nazwisko, 2. numeru telefonu, 3. datę warsztatów (do wyboru: 4 marca - sobota oraz 5 marca - niedziela). Samo zgłoszenie nie stanowi potwierdzenia udziału w warsztatach. Otrzymają Państwo wiadomość mailową z potwierdzeniem.

5 MARCA
STAND-UP: ADAM SOBANIEC - "VOX POPULI"

Adam Sobaniec - chirurg stand-upu, który dowolnie wycina, zszywa i elektryzuje żywą tkankę publiczności. Człowiek, który wygląda tak jak się zachowuje. Lekko nieokrzesany, ale niesamowicie zabawny. Sam sposób mówienia sprawia, że co niektórzy zaczynają rechotać. Adam na swoich występach lubi improwizować z publicznością, co sprawia, że każdy jego występ jest wyjątkowy. Po prostu trzeba przyjść to zobaczyć.
5 marca, Mjazzga, Kowalska 1-2C, Elbląg. Drzwi: 19:00. Start: 19:30.

8 MARCA
PRIME ORCHESTRA - ROCK SYMPHO SHOW

To żywy, kolorowy, energetyzujący program muzyczny, który daje nowe życie znanym i lubianym przez wszystkie światowe hity muzyki rockowej i popowej, dzięki oryginalnej interpretacji symfonicznej. To całe morze uczuć i emocji, od łatwej nostalgii po burzliwą rozkosz! Już wkrótce, czeka na Ciebie niezapomniane wydarzenie muzyczne, w wykonaniu założyciela gatunku sympho show, nowoczesnej orkiestry crossover Prime Orchestra z Charkowa na Ukrainie. Na tym niesamowitym festiwalu muzyki doświadczysz najbardziej żywych emocji i niezapomnianych przeżyć!
Środa, 8 marca 2023, godz. 19:00, Hala MOSiR Elbląg, al. Grunwaldzka 135

10 MARCA
GRZEGORZ CIECHOWSKI NA FORTEPIAN SOLO. "BIAŁO-CZARNE IMPRESJE"

Remigiusz Knapik to główny gość wydarzenia "Idzie Nowe! Leszek Możdżer przedstawia: Remigiusz Knapik" oraz laureat Grand-Prix na I Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza, a także wielu innych prestiżowych nagród. Nominowany do Osobowości Roku 2022 w kategorii Kultura.
Muzyka i postać Grzegorza Ciechowskiego stanowią dla Remigiusza Knapika wielką inspirację, jak i są jednym z pierwszych powodów, dla których usiadł po raz pierwszy za klawiaturą fortepianu. W ostatnim czasie, po wielomiesięcznym pobycie w Japonii, Remigiusz Knapik postanowił wrócić do źródeł swoich młodzieńczych fascynacji oraz dotrzeć do ich pierwotnej esencji, wykorzystując przy tym rozległą wiedzę i doświadczenie uzyskane za granicą. "Aranżując wybrane kompozycje Grzegorza Ciechowskiego chciałem pokazać to, co od strony pianistycznej jest w nich - według mnie - najbardziej charakterystyczne: pełne żywotności i ciężkości uderzenie, bezkompromisową witalność brzmienia oraz energicznie pulsującą rytmiczność. Kontrastujące z tymi cechami subtelne, pełne przestrzeni, spowite delikatną elektroniką improwizacje, pokazują esencjonalne przesłanie twórczości Grzegorza - totalitarna, mechaniczna rzeczywistość w kontraście z pełnym namiętności i erotyzmu światem uwikłanej w system jednostki. Moje interpretacje ukazują także wspólny grunt pomiędzy muzyką Grzegorza Ciechowskiego a poszukiwaniami wybitnych kompozytorów muzyki poważnej XX wieku oraz szeroko pojętego jazzu." - mówi artysta. Remigiusz Knapik - kompozytor i pianista. Ukończył z wyróżnieniem Wrocławską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a następnie Conservatorium van Amsterdam na wydziale fortepianu jazzowego. Muzyczny uniwersalista, który czerpie inspirację z różnych, niekiedy bardzo oddalonych od siebie światów. Jest muzykiem wszechstronnym, dla którego nie istnieją de facto podziały stylistyczne; jego twórczość stanowi eklektyczną syntezę wielobarwnych percepcji świata mających swój wyraz w muzyce i literaturze. W muzyce Remigiusza Knapika można doświadczyć technicznego entuzjazmu, bezkompromisowej ekspresji, ale z drugiej jednak strony ekonomii przestrzeni oraz głębokiego spokoju. Inspiruje go różnorodne operowanie barwą brzmienia, które w ostatnich latach stanowi połączenie akustycznego fortepianu z prastarą, wzbogacającą rezonans strun polifoniczną elektroniką.
Piątek, 10 marca, godz. 19:00, Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

11 MARCA
GRAMY W PLANSZÓWKI

Filia nr 5 Kostka na osiedlu Zawada i klub Planszówkowy Zawrót Głowy zapraszają w soboty: 11 i 25 marca (w godz. 11:00-15:00) na rozgrywki gier planszowych. Wstęp wolny. Kostka dysponuje grami dla osób w każdym wieku (ponad 150 tytułów). Zachęcamy, aby zabrać ze sobą rodzinę, znajomych, sąsiadów i wpaść do biblioteki. Można też oczywiście przyjść samemu i dołączyć do grającej drużyny. Zasady gier na miejscu tłumaczy planszówkowa ekipa. Więcej informacji: Filia nr 5 KOSTKA, ul. Józefa Wybickiego 20 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 9, wejście od ul. Andersa), tel. (55) 625 60 95/96

11 MARCA
SOBOTA Z BIBLIOTEKĄ

Filia nr 3, al. J. Piłsudskiego 17 (tel. 55 625 60 85/86) godz. 12:00 “Zwiastuny wiosny”: rodzinne warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami/opiekunami. Inspiracją do zajęć będzie książka “Motyl powsinoga” Kasi Kozłowskiej.

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1 (tel. 55 625 60 23)
godz. 12:00 “Bulajowa sobota”: skrzynia pełna tajemnic. Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne rodzaje skał i minerałów, które zadziwiają kształtem kryształów, formami i kolorami. Dowiedzą się, gdzie w życiu codziennym mogą spotkać skały i minerały. Dzieci spróbują też swoich sił w rozpoznawaniu skał i minerałów. Zapraszamy dzieci od 6 lat.

11 MARCA
WIOLONCZELOWE IMPRESJE. EOK & TOMASZ STRAHL

Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki? Na szczęście wśród muzyków Elbląskiej Orkiestry Kameralnej ta zasada nie obowiązuje i w marcu kameraliści po raz kolejny, w szkole muzycznej, wystąpią pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. W roli solisty do muzyków dołączy zaś Tomasz Strahl – wiolonczelista należący od dekad nie tylko do polskiej, ale i europejskiej czołówki. Jego wirtuozerię mieli przyjemność podziwiać melomani od Tokio po Tel Awiw i od Barcelony po Sankt Petersburg, a 11 marca do tego grona dołączą elblążanie. Dzięki Tomaszowi Strahlowi przekonamy się, jak brzmi wiolonczela według Vivaldiego, w programie także dźwięki Mozarta. Wiolonczelowych impresji nigdy dość!
11.03.2023, sobota, 19:00  
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu  
Wykonawcy: Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent, Tomasz Strahl – wiolonczela
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. W. A. Mozart – Divertimento F-dur KV 138 na orkiestrę smyczkową; A. Vivaldi – Koncert a-moll RV 422 na wiolonczelę, orkiestrę smyczkową i basso continuo
Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski, tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

11 MARCA
QUEEN SYMFONICZNIE

11 marca 2023 roku projekt QUEEN SYMFONICZNIE powróci do Elbląga! Po blisko ośmiu latach przerwy zespół wystąpi w Teatrze im. Aleksandra Sewruka przy ul. Teatralnej 11. Repertuar klasyków rocka nabierze nowych barw dzięki rozbudowanym aranżacjom. Na sezon 2022/2023 zespół przygotował nowości w liście utworów. Zapraszamy 11 marca 2023. Początek koncertu o 19:00. Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od 10 lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen - zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 300 dotychczasowych koncertach pojawiło się 200000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu "Bohemian Rhapsody" w listopadzie 2018. To dwugodzinny spektakl podzielony na dwie części, z najwspanialszymi kompozycjami Queen. Finał występu uświetni także występ solisty, Sebastiana Machalskiego, wcielającego się w rolę Freddiego Mercury'ego. Zespół wystąpi z najnowszym programem, do którego włączono nowe utwory w wyjątkowych aranżacjach na 10 instrumentów. W drugiej części wystąpi również gitarzysta solowy Darek Wawrzyniak. Ubiegłe lata to pasmo sukcesów projektu Queen Symfonicznie - większość koncertów, które odbyły się w latach 2015-2020 zostały wyprzedane do ostatniego miejsca. Często muzycy występują dwukrotnie w danej sali, tak było w wypełnionej dwa razy po brzegi Filharmonii Ślaskiej, Szczecińskiej, Wrocławskiej, Łódzkiej, Bałtyckiej a także w Filharmonii Narodowej. Zespół wystąpił też w grudniu 2016 w powiększonym składzie w Atlas Arenie w Łodzi z gościnnym udziałem Michała Szpaka i Joanny Woś.
11 marca 2023
Teatr im. A. Sewruka, ul. Teatralna 11
Wejście od 18:30
Początek koncertu o godzinie 19:00

11 MARCA
| TOnieMY | Health&Nature | TECHNO | HOUSE | GHETTO

Elbląskie kolektywy TOnieMY i Health & Nature łączą siły!
Zagrają:
- moonSun
- Radek Woźniak
- Smuggler
- DJ MFC
- MVZR
Sobota, 11 marca, godz. 21:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

14 MARCA
DKK DLA SENIORÓW W KOSTCE

14.03 (wtorek), godz. 12:00, Kostka, ul. Wybickiego 20 – DKK dla seniorów i rozmowa o książce Małgorzaty Hayles pt. “Trzecia osoba”
Barbara jest wytrawną czytelniczką, wdową po bogatym Angliku. Od dwóch lat nie wychodzi z domu. Ma liczne lęki, fobie, wszystkie zakupy robi przez Internet. Przypadkiem w jej ręce wpada debiutancka powieść Jerzego “Zanim stanęła w oknie”.
Jerzy to pisarz z kryzysem twórczym. Małe dzieci, hipoteka, małżeństwo sfrustrowanych, niespełnionych artystów – ona fotograf, on pisarz zblokowanym po debiucie bez sukcesu. W ich życie wkracza Barbara, która twierdzi, że Jerzy napisał książkę właśnie o niej. Kobieta wierzy, że jej życie zostało zawieszone przez zakończenie książki. Oferuje Jerzemu kontrakt. Zacierają mu się powoli kontury między fikcją i rzeczywistością, a pytanie kim jest naprawdę Barbara narasta./ z opisu wydawcy
(moderatorki klubu: Anna Romańczuk, Lidia Wojtkowiak; tel. 55 625 60 95/96)

16 MARCA
„STACYJKA” DLA NAJMŁODSZYCH

Filia biblioteczna Lokomotywa przy ul. Ogólnej zaprasza dzieci wraz z rodzicami/opiekunami na marcowe zajęcia w bibliotecznej „Stacyjce”. Będzie mnóstwo świetnej zabawy i ciekawe książkowe historie. Obowiązują zapisy.
16.02 (czwartek), godz. 10:30 – zajęcia będą inspirowane książką “Bocianie gniazdo” Mariusza Niemyckiego. To historia o bocianku poszukującym swojego gniazda. Czy uda mu się je znaleźć? Dzieci dowiedzą się tego podczas spotkania. W programie zajęć również zabawy ruchowe, piosenki z pokazywaniem i inne atrakcje.
„Stacyjka” to dynamiczne, pełne zabawy zajęcia dla najmłodszych (2-3 lata) w oparciu o dziecięcą literaturę. Celem zajęć jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka poprzez obcowanie z literaturą, która jest źródłem wielu przeżyć i wrażeń oraz niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni u dziecka. Dla rodziców są one okazją do wymiany doświadczeń związanych z wychowaniem dzieci.
Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Więcej informacji i zapisy: Filia nr 4 Lokomotywa, ul. Ogólna 59, tel. (55) 625 60 90

16 MARCA
ALICJA W KRAINIE CZARÓW

Magiczny spektakl, który zaczyna się już od wejścia na salę widowiskową. Pełen emocjonujących trików iluzjonistycznych, które rozgrywają się w otoczeniu niezwykłej scenografii. Barwna i rozbudowana scenografia tworzy magiczną atmosferę, która współgra z cudowną historią Alicji, która w wydaniu studia artystyczni zyskuje nowy wymiar. W trakcie spektaklu widzowie nauczą się wielu bardzo magicznych trików…
16 marca o godz. 18:00, Centrum Spotkań Europejskich ŚWIATOWID, Plac Jagiellończyka 1

17 MARCA
EDYTA GEPPERT WYSTĄPI W ŚWIATOWIDZIE!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza Państwa serdecznie na recital Edyty Geppert z udziałem Piotra Matuszczyka (fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Na wydarzenie, które rozpoczyna jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?” zapraszamy w piątek 17 marca br. o godz. 19:00.
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej.
Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.
Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).
Bilety na koncert można nabyć:
• online
• w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14.30 do 20.30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30
• w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00
Więcej informacji pod numerem: 55 611 20 68 lub mailowo pod adresem: marketing@swiatowid.elblag.pl

17 MARCA
IZZY AND THE BLACK TREES // TEKLA GOLDMAN W KLUBIE MJAZZGA ELBLĄG

Izzy and the Black Trees to połączenie brudnych punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. W brzmieniu zespołu zauważalna jest surowa elektryzująca energia na miarę the Pixies, Sonic Youth, PJ Harvey czy Patti Smith. Drugi album zespołu, “Revolution Comes In Waves”, ujrzał światło dzienne siódmego października 2022 (wyd. Antena Krzyku). Płyta została świetnie przyjęta przez fanów oraz prasę muzyczną w Polsce - 5 gwiazdek w Teraz Rock, Metal Hammer Polska, Noise Magazine - oraz za granicą, recenzje w Niemieckim OxFanzine (9/10), Rumore magazine (Włochy) czy też holenderskim Gonzo Circus. Zespół był też prezentowany w radio KEXP Seattle, RadioX UK i ponownie w BBC 6 Music.
"Tekla Goldman" Oto walka energii ze spokojem, bitwa prostoty z progresją. Cuchnący jegomość w bardzo drogim garniturze i kawior w papierowym rożku na frytki. To muzyczny powrót do nieskrępowanej młodzieńczej werwy, bez oglądania się na aktualne trendy i mody. Muzycy twierdzą, że na scenie liczy się kosmiczna energia! Dlatego podczas koncertów nieokiełznane emocje zamieniają w hałaśliwą garażowo-punkową miksturę, podlaną psychodelicznym krautowym sosem. Obecnie zespół promuje swoją debiutancką EPkę na której znalazło się 5 zawadiackich utworów nagranych w technice LO-FI.
Piątek, 17 marca, godz. 19:00. klub Mjazzga, ul. Kowalska 1-2 C

18 MARCA
SOBOTA Z BIBLIOTEKĄ

Filia nr 5 Kostka, ul. J. Wybickiego 20 (tel. 55 625 60 95)
godz. 10:30 “Ja też potrafię” – warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają wielkanocne zawieszki i koszyczki na słodycze od “zajączka”. Zajęcia dla dzieci w wieku 6+ (młodsze dzieci zapraszamy z opiekunem).

Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1 (tel. 55 625 60 23)
godz. 12:00 “Bulajowa sobota”: skrzynia pełna tajemnic.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają skamieniałości, które można znaleźć w Polsce oraz kamienie szlachetne i półszlachetne wykorzystywane przez człowieka. Zapraszamy dzieci od 6 lat.

19 MARCA
STANISŁAWA CELIŃSKA WYSTĄPI W ŚWIATOWIDZIE!

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza Państwa serdecznie na koncert wyjątkowej artystki: Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Podczas koncertu, publiczności zgromadzonej w „Światowidzie” zaprezentowany zostanie materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesienna” oraz najnowszej „Przytul”. Na wydarzenie, które wieńczy jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?” zapraszamy w niedzielę 19 marca br. o godz. 17:00, a przed koncertem odbędzie się koncert laureatów Festiwalu oraz wręczenie nagród.

19 MARCA
ŁYDKA GRUBASA XX-LECIE | ELBLĄG, MJAZZGA

Łydka Grubasa ma 20 lat! Z tej okazji zapraszamy Was na wiosennę, klubową część jubileuszowej trasy koncertowej. I teraz, TERAZ dopiero się zacznie!
Koncerty w rozmiarze XX-L nadciągają i już za moment będziemy w Twoim mieście! Mamy w planach uraczyć Was absolutnie zabójczym zestawem utworów, który będzie prezentował po prostu to, co najlepsze, najbardziej soczyste, a co wykluło się w trakcie wszystkich lat naszej działalności. Napniemy struny, rozkręcimy wzmacniacze i wydrzemy japę ile wlezie! Pancerne przeboje, najbardziej żywiołowe, najbardziej wykręcone numery, plus sekcja dęta na części koncertów!
Ma być chłosta, małpi gaj i gruz! Tak, żeby łydki trzeszczały, gardła śpiewały, a serce rosło od Mocy i łkało od Melancholii...
Jedziemy do Was, będziemy grać dla Was do upadłego, zapraszamy – wbijajcie na naszą XX-tkę, zagrajmy razem rock'and'rolla jak należy!
Niedziela, 19 marca, godz. 19:00, klub Mjazzga Elbląg, ul. Kowalska 1-2 C

21 MARCA
DKK DLA DOROSŁYCH W BIBLIOTECE LITERACKIEJ

21.03 (wtorek), godz. 16:30, Biblioteka Literacka, ul. św. Ducha 3-7 – DKK dla dorosłych i rozmowa o książce Hervé Le Telliera pt. “Anomalia”
Anomalia flirtuje z thrillerem i science-fiction, elementy psychologicznej powieści obyczajowej godzi z surrealnymi, puszcza oko do netfliksowych seriali, a zarazem jest ultraliteracką konstrukcją, piętrzącą intertekstualne poziomy. Autorowi faktycznie udało się niemożliwe: stworzył oparty na suspensie bestseller dla szerokiej publiczności, a zarazem dzieło, które zadowoli najbardziej wyrafinowanych czytelników. Książka w roku 2020 otrzymała Prix Goncourt (najważniejszą nagrodę literacką we Francji). /z opisu wydawcy
(moderatorka klubu: Halina Samson; tel. 55 625 60 17)

22 MARCA
MICHAŁ LEJA W PROGRAMIE "CHCIAŁBYM SIĘ MYLIĆ" | STAND-UP

"Chciałbym się mylić" to nowy program stand-upowy Michała. Michał mówi w nim żarty. Bo Michał jest komikiem i właśnie tym się zajmuje.
Michał Leja - doświadczony stand-uper, improwizator i gospodarz programu "Michał Leja Show". Niecodzienne spojrzenie na świat, świetna interakcja z publicznością oraz otwartość na inne formy sprawiają, że każdy występ Michała to rozrywka na najwyższym poziomie.
* 18+ Występ tylko dla widzów pełnoletnich
* Nagrywanie występu w formie audio i wideo jest zabronione
* Osoby nietrzeźwe i przeszkadzające będą wypraszane bez możliwości ubiegania się zwrotu za bilet.
* Handel biletami w celu zysku jest przestępstwem (Art. 133 kw)

24 MARCA
ELBLĄSKA SCENA BURLESKI BY LADY ANNMART #4

Lady AnnMart wraz z klubem „Mjazzga” w Elblągu mają zaszczyt zaprosić Państwa na scenę BURLESKI!!!
Najpierw zacznijmy od początku…
Co to jest BURLESKA?
Burleska jest to artystyczny striptiz okraszony humorem, ironią i niekiedy krótką fabułą. Jest to forma performatywna, która bywa nazywana teatrem ciała. Show ubrane jest w kokieterię z nutą erotyzmu czemu służą różnego rodzaju rekwizyty, scenografia oraz różnorodna muzyka. Nie tylko jazzowa, ale też elektroniczna, poważna, popowa wszystko w zależności od wyobraźni osoby występującej... To co odróżnia tę sztukę od innych to fakt, że jest przestrzenią dla każdego ciała, bez względu na rozmiar, płeć, oraz inne aspekty wizualne. Liczy się to, aby mieć ciało. Występy burleskowe to celebracja siebie w atmosferze akceptacji i wsparcia. Aktywna i "głośna" publiczność jest częścią występu osoby performującej. Tak też przychodząc na show trzeba pamiętać o tym, że są to występy interaktywne dzięki, czemu widz czuje się jak w kinie 3D (może zostać obsypany brokatem, pomóc w odpięciu pasa do pończoch czy zdjęciu rękawiczki). Ważne jest, aby pamiętać o nie przekraczaniu barier wyznaczonych przez osobę na scenie. Burleska to nie tylko pióra, cekiny i brokat, ale już znacznie więcej o czym będzie mogła przekonać nie Elbląska publiczność.
Tego wieczoru zobaczycie w trzech odsłonach prawdziwe gwiazdy burleski takie jak: Lady AnnMart (Toruń), Rose de Noir (Łódź), Pony Boy (Warszawa)/
Dress Code: "Dress to impress" możesz ubrać się bardziej ekstrawagancko niż na co dzień