Najpiękniejsze palmy wielkanocne to te ręcznie wykonane. Zgłoś swoją palmę na regionalny konkurs

2023-03-06 14:00:03(ost. akt: 2023-03-06 12:13:59)
Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłasza Regionalny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2023

Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłasza Regionalny Konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną 2023

Autor zdjęcia: Pixabay

Już po raz czternasty Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłasza konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Udział w konkursie mogą wziąć udział osoby indywidualne, rodziny, szkoła, przedszkola, instytucje i stowarzyszenia. Regulamin konkursu poniżej.
Jak to wszystko się zaczęło?
– Zaczynaliśmy lokalnie, ze Szkołą Podstawową, Gimnazjum i Przedszkolem Miejskim, potem włączył się Ośrodek Kultury i Dom Pomocy Społecznej. W kolejnych latach do konkursu dołączały szkoły i stowarzyszenia z terenu gminy – przekazuje proboszcz, ks. Józef Grochowski.

– Kiedy na zaproszenia odpowiedziały instytucje i osoby spoza gminy, postanowiliśmy w roku 2017, by nasz konkurs był konkursem regionalnym. Cieszy nas fakt, że przez te wszystkie lata wspierał nas we współorganizacji Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku, o 2016 CSE "Światowid" w Elblągu, a w 2017 roku do grona sponsorów dołączyło Starostwo Powiatowe w Elblągu, a pan starosta objął nasz konkurs swoim patronatem. W 2019 roku do współpracy włączył się również Caritas Diecezji Elbląskiej – informuje ks. Józef Grochowski.

Organizacji konkursu przeszkodziła w latach 2020-2022 pandemia koronawiursa.
– Mamy nadzieję, że tym razem nic nam nie przeszkodzi w realizacji XIV Konkursu Regionalnego na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Warto dodać, że w tym roku pozyskaliśmy kolejnego sponsora – Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" z Elbląga – mówi ksiądz proboszcz.

I dodaje: – Zapraszamy do udziału w konkursie osoby indywidualne, rodziny, szkoły, przedszkola, instytucje, stowarzyszenia i grupy, oraz wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć ten piękny klimat Niedzieli Palmowej. Zaproszenie obejmuje mieszkańców powiatu elbląskiego, ale nie odrzucimy też palm z innych miejscowości.

Regulamin: XIV Konkurs Regionalny na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Zgoda na wykorzystanie wizerunku: XIV Konkurs Regionalny na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną

Fot. Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku