Pożar balotów słomy we Fromborku. Nadal trwa akcja gaśnicza [ZDJĘCIA]

2023-03-06 21:44:52(ost. akt: 2023-07-03 16:17:35)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W poniedziałek 6 marca około godziny 19.00 braniewscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze balotów słomy zgromadzonych w pryzmie w pobliżu kotłowni we Fromborku.
Aktualizacja 07.03.2023 r. z godz. 6.00

Pożar kostek słomy w pobliżu kotłowni miejskiej we Fromborku został zlokalizowany. Z uwagi na bardzo dużą ilość częściowo spalonych kostek działania gaśnicze prowadzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, Wojskowej Straży Pożarnej oraz strażacy ochotnicy z OSP Frombork, Wielkie Wierzno, Stare Siedlisko, Płoskinia i Długobór. Pryzma kostek słomy liczyła około 800 sztuk (blisko 500 ton materiału). Dokonano podmiany pracujących od wczorajszych godzin wieczornych strażaków, zachowując rotację strażaków. Akcja trwa już blisko 11 godzin. Droga powiatowa, z której działania prowadzili strażacy, była zabezpieczona przez policjantów. Na miejscu obecny był burmistrz miasta Frombork oraz zarządca kotłowni. Podpalenie to główna przyczyna pożaru. To w ostatnim czasie jeden z większych pożarów na terenie powiatu braniewskiego — przekazał bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie.


— Pali się około 200 kostek spośród około 500 sztuk znajdujących się na terenie przy kotłowni. Obecnie trwają działania gaśnicze. Na miejscu jest 10 zastępów straży pożarnej. Kostki są rozgarniane przy pomocy ładowarek, strażacy gaszą ogień wodą. Podejrzewamy celowe podpalenie. Działania będą trwały do wczesnych godzin porannych. To jeden z większych pożarów, z którym mieliśmy do czynienia w ostatnim czasie na terenie powiatu braniewskiego — przekazał bryg. Ireneusz Ścibiorek, komendant powiatowy PSP w Braniewie.

Na miejsce pożaru przybyli burmistrz miasta, szef wodociągów miejskich, pracownicy kotłowni i policja.