Trwa głosowanie na ośrodek onkologiczny dziesięciolecia. Jak oceniany jest Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu? Zagłosuj i przeczytaj opinie

2023-03-07 11:39:59(ost. akt: 2023-03-07 12:28:42)
Wojewódzki Szpital Zespolony znajdujący się przy ul. Królewieckiej 146 w Elblągu można ocenić na portalu onkomapa.pl

Wojewódzki Szpital Zespolony znajdujący się przy ul. Królewieckiej 146 w Elblągu można ocenić na portalu onkomapa.pl

Autor zdjęcia: FB: Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Profesjonalizm, doskonała i kompetentna opieka, wspaniały personel, miejsce pełne ciepła i zrozumienia — takie opinie pacjentów to powód do dumy, przekonuje się o tym Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, który oceniło już ponad 100 osób. Głosowanie na szpital onkologiczny dziesięciolecia potrwa do 30 kwietnia.
Głosowanie, o którym mowa, odbywa się w ramach ogłoszonego kilka miesięcy temu konkursu.
— Jego celem jest wyróżnienie ośrodków onkologicznych oraz lekarzy, którzy dbają o wysoki poziom satysfakcji pacjentów. O tym, kto wygra, zadecydują chorzy i ich bliscy. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia — informuje Onkofundacja Alivia, organizator konkursu na szpital onkologiczny dziesięciolecia i lekarza przyjaznego chorym na raka.

— Co roku ponad 170 tysięcy Polaków słyszy diagnozę nowotwór. Chorzy, którzy mają poddać się leczeniu onkologicznemu, często zastanawiają się, gdzie będą mieli zapewnioną najlepszą opiekę. Zarówno wybór placówki medycznej, jak i lekarza nie powinien być przypadkowy. Niestety w Polsce nie istnieje publiczna i rzetelna baza ośrodków oraz specjalistów zajmujących się leczeniem raka. Pacjenci zmuszeni są do szukania informacji o jakości opieki na własną rękę — przekazuje Onkofundacja Alivia, która od 2013 roku prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa.pl — miejsce, gdzie zarówno pacjenci, jak i ich bliscy mogą wyrazić swoją opinię na temat danej placówki lub lekarza oraz zapoznać się z ocenami innych osób.

— Onkomapa cieszy się dużą popularnością i zaufaniem wśród pacjentów onkologicznych. Umożliwia wyszukiwanie ośrodków i lekarzy z użyciem filtrów lokalizacji, programu lekowego oraz ocen dokonanych przez pacjentów z konkretnym typem nowotworu. To ważne, aby przed wyborem specjalisty czy placówki medycznej móc zapoznać się z opiniami osób, które znajdowały się w podobnej sytuacji — mówi Agnieszka Dolna z Onkofundacji Alivia.

W tym roku — z okazji 10-lecia istnienia portalu — Alivia postanowiła wyróżnić najwyżej oceniane ośrodki medyczne i specjalistów w poszczególnych województwach.

— Chorzy oraz ich bliscy mogą oddawać swoje głosy za pośrednictwem formularza na stronie Onkomapa.pl. Głosowanie potrwa do 30 kwietnia 2023 roku — przekazuje Fundacja.

Wojewódzki Szpital Zespolony znajdujący się przy ul. Królewieckiej 146 w Elblągu oceniło już ponad sto osób, a średnia ocen wyniosła 4.2/5 punktów.


13 stycznia zgłosiłam się do poradni gdzie założono mi kartę DILO. Tego samego dnia miałam robione pierwsze badania, 9 lutego już miałam operację, nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji lekarzy, była pandemia. Jestem bardzo wdzięczna i bardzo dziękuję — pisze jedna z chorych.
Miałam radioterapię w Elblągu, obsługa i opieka super, pielęgniarki bardzo pomocne — komentuje inna pacjentka.
Od kilku miesięcy leczę się w tym szpitalu. Fachowa i profesjonalna pomoc i opieka na wszystkich szczeblach — od super lekarzy, poprzez pielęgniarki, aż do pań salowych. Polecam każdemu choremu tę placówkę — przekazuje kolejny pacjent WSZ w Elblągu.

Zagłosować i przeczytać inne opinie na temat Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu można TUTAJ. Ranking wojewódzki dostępny TUTAJ.


— Trwa też głosowanie na najbardziej przyjaznego lekarza w Polsce i w województwie warmińsko-mazurskim. Chorzy na raka mogą docenić specjalistów m.in. za uprzejmość, otwartość czy zainteresowanie problemami zdrowotnymi pacjenta. Najlepiej ocenieni lekarze zostaną wyróżnieni przez Onkofundację Alivia i zaproszeni na największą konferencję onkologiczną w Europie - ESMO 2023 — przekazują organizatorzy konkursu.