Czwartek, 30 marca 2023. imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda

Pożar w kotłowni. Na miejscu działali strażacy z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej i OSP w Braniewie [ZDJĘCIA]

2023-03-13 06:48:10 (ost. akt: 2023-03-13 06:50:14)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

12 marca (niedziela) kilkanaście minut po godz. 19:00 służba dyżurna stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie odebrała zgłoszenie o zadymieniu w jednym z budynków przy ulicy Marynarskiej w Braniewie. Łącznie na miejsce pożaru skierowano cztery pojazdy pożarnicze i 16 strażaków.

Na miejsce pożaru skierowano strażaków z Państwowej i Wojskowej Straży Pożarnej w Braniewie a w trakcie działań również strażaków ochotników z jednostki OSP Braniewo.

Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni. Ogień zniszczył wnętrze kotłowni, a temperatura i dymy pożarowe również wypełniły pozostałe pomieszczenia w budynku mieszkalnym.

Na szczęście ogień nie przeniósł się do wnętrza mieszkania. Strażacy po ugaszeniu pożaru przystąpili do ciężkiej i żmudnej pracy rozbiórkowej. Temperatura wewnątrz pomieszczeń oraz silne zadymienie nie ułatwiały pracy strażakom. Niezbędna była praca w aparatach powietrznych oraz wykorzystanie kamer termowizyjnych, którymi strażacy lokalizowali ukryte zarzewia ognia.

Po blisko dwóch godzinach działania jednostek ochrony ppoż. zostały zakończone. Łącznie na miejsce pożaru skierowano cztery pojazdy pożarnicze i 16 strażaków.

PSP Braniewo