Elbląg: Trwa XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?” Dziś gala finałowa [ZDJĘCIA]

2023-03-19 12:11:07(ost. akt: 2023-07-03 16:00:45)

Autor zdjęcia: JF

W piątek 17 marca 2023 r. ruszyła jubileuszowa XXV edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie". Elbląg stał się areną zmagań blisko 50 miłośników słowa z całej Polski, które będzie oceniać znamienite jury.
— Świetne teksty i doskonałe kompozycje muzyczne — od zawsze uczestnicy Festiwalu udowadniają, jak wyśmienicie można połączyć słowo i muzykę — mówią organizatorzy.

Scena na Piętrze była w sobotę areną artystycznych zmagań recytatorów. Tam m.in. usłyszeliśmy fragmenty utworów Adama Mickiewicza, Olgi Tokarczuk, wiersze Haliny Poświatowskiej. W Galerii Nobilis podczas przesłuchań zaprezentowali się wykonawcy piosenki poetyckiej.

Koncert Laureatów i Gala Finałowa

Spośród blisko 50 uczestników wyłonieni zostaną najlepsi, którzy wystąpią podczas niedzielnego Koncertu Laureatów (rozpocznie się on 19 marca o godz. 17:00). Uwieńczeniem całości będzie koncert wyjątkowej artystki: Stanisławy Celińskiej, która wystąpi wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko. Podczas koncertu, publiczności zgromadzonej w „Światowidzie” zaprezentowany zostanie materiał, który jest kompilacją ze wszystkich dotychczasowych płyt: „Atramentowej”, „Malinowej”, „Jesienna” oraz najnowszej „Przytul”. Będzie to wydarzenie, które zwieńczy jubileuszowy XXV Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?”.


Wyjątkowa edycja

Koncert Stanisławy Celińskiej oraz koncert galowy to nie wszystkie atrakcje, jakie w tym roku czekają na miłośników wartościowego słowa.