Elbląg: Wandale atakują! Ich ofiarą po raz kolejny padł Piekarczyk z wędką

2023-03-21 08:30:43(ost. akt: 2023-03-21 08:39:49)
Podczas jednego weekendu Piekarczyk z wędką został zaatakowany dwa razy

Podczas jednego weekendu Piekarczyk z wędką został zaatakowany dwa razy

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Straż Miejska w Elblągu informuje o dwóch incydentach, które miały miejsce w miniony weekend. W centrum obu zdarzeń jest Piekarczyk z wędką, który znów padł ofiarą wandali.
Piekarczyk z wędką, który zdobi Most Wysoki w Elblągu, po raz kolejny padł ofiarą wandali, o czym informują strażnicy miejscy. Wszystko działo się w weekend 18-19 marca.

— Tuż po północy trzech mężczyzn spożywało alkohol na moście przy Piekarczyku. Jeden z mężczyzn ukradł haczyk i spławik Piekarczykowi. Na miejscu interweniowała policja powiadomiona przez operatora monitoringu miejskiego — przekazuje Straż Miejska w Elblągu.

Ale to nie koniec.
— Następnej nocy dwóch mężczyzn również podczas spożywania alkoholu na moście przy Piekarczyku próbowało uszkodzić pozostałą część wędki. Na miejsce również został wezwany patrol policji, który nakazał winnemu uszkodzenia mężczyźnie naprawy wędki — informują strażnicy.

Przypominamy apel, który w grudniu tamtego roku wystosowały do mieszkańców władze Elbląga: — Jeśli jesteście świadkami aktów wandalizmu na mieniu publicznym, które jest naszym wspólnym dobrem, prosimy o reagowanie i jak najszybsze skontaktowanie się z Komendą Miejską Policji lub strażą miejską.