W sobotę wielkie sprzątanie Bażantarni. Za śmieci można dostać nagrody! Wszystko w ramach akcji "Polskie lasy w Twoich rękach"

2023-03-21 13:25:32(ost. akt: 2023-03-21 12:31:37)
Podczas ubiegłorocznej akcji sprzątania Bażantarni zorganizowanej przez Earth Day Everyday udało się zebrać niemal 200 worków śmieci w zaledwie kilka godzin

Podczas ubiegłorocznej akcji sprzątania Bażantarni zorganizowanej przez Earth Day Everyday udało się zebrać niemal 200 worków śmieci w zaledwie kilka godzin

Autor zdjęcia: Earth Day Everyday

Nie możemy pozwolić, aby nasze piękne polskie lasy były zanieczyszczone! Dzięki akcji „Polskie Lasy w Twoich Rękach” w sprzątaniu lasów będzie mógł pomóc każdy. Bądźcie gotowi na wspólne działanie — zbierzcie ekipę — zachęca organizacja Earth Day Everyday. Sprzątanie Bażantarni odbędzie się w Elblągu w najbliższą sobotę. Za śmieci będzie można dostać nagrody.
Poprzednia akcja sprzątania Bażantarni zorganizowana przez Earth Day Everyday w marcu 2022 roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu kilku godzin udało się zebrać niemal 200 worków śmieci.

— Razem możemy zrobić wiele dobrego dla naszych lasów i środowiska naturalnego — przekazuje zespół Earth Day Everyday, organizacji stworzonej przez elbląskie licealistki.

Tym razem wielkie sprzątanie odbywać się będzie nie tylko w Elblągu, wszystko za sprawą projektu „Polskie Lasy w Twoich Rękach” — leśne wiosenne porządki w tym samym dniu zorganizowane zostaną również w Gdyni i Krakowie.

Na czym polega projekt?
— Projekt opiera się na równoczesnym przeprowadzeniu akcji sprzątania lasów w kilku różnych polskich miastach i ma na celu m.in. zaangażowanie lokalnych społeczności do działań środowiskowych, budowanie świadomości ekologicznej i uwrażliwienie, zwłaszcza dzieci i młodzieży, na zanieczyszczenie środowisk naturalnych. Powyższe cele realizujemy poprzez zorganizowanie stanowisk Polskich Lasów w Twoich Rękach, w każdym lesie, w którym odbywa się akcja — wyjaśnia Earth Day Everyday.

Miejscem spotkania w Elblągu jest wiata „Irenka” w Bażantarni. Wydarzenie potrwa od godziny 9 do 17 w sobotę 25 marca.


— Do udziału zachęcamy wszystkich — zapewniamy uczestnikom worki i rękawiczki jednorazowe, a oczekujemy wyłącznie chęci zrobienia dobrego uczynku dla planety. Co więcej, w ramach motywacji do sprzątania za zabrane worki zapewniamy nagrody rzeczowe takie jak: książki, eko gadżety czy vouchery na pizze — przekazuje organizacja.

Patronem medialnym tego wydarzenia jest Dziennik Elbląski.