Milejewo: Przy ul. Elbląskiej powstaną mieszkania na wynajem z możliwością wykupu na własność. Inwestycja będzie realizowana w ramach programu SIM

2023-03-25 10:27:46(ost. akt: 2023-07-03 15:53:14)

Autor zdjęcia: UG Milejewo

Przyspieszeniu uległy prace związane z budową w Milejewie mieszkań na wynajem z możliwością wykupu na własność. W ramach zawiązanej spółki „Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa KZN -Warmia i Mazury”, której gmina Milejewo jest jednym z udziałowców, rozpoczęły się prace projektowe przyszłej inwestycji.
Po wstępnych uzgodnieniach i wyborze najkorzystniejszego wariantu, w Milejewie ma być wybudowanych 48 lokali mieszkalnych, w tym dwa lokale przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Lokale mają być 2- i 3-pokojowe i do każdego lokalu będzie przypisane miejsce parkingowe. Planowana jest budowa mieszkań, które będą spełniały wszelkie normy ochrony środowiska, w tym ekologiczne ogrzewanie, co z pewnością obniży bieżące koszty utrzymania lokali.

— Inwestycja będzie zlokalizowana przy ul. Elbląskiej. Jest to kolejna próba rozwiązania problemu braku mieszkań w naszej gminie — przekazał Krzysztof Szumała, wójt gminy Milejewo.

Fot. UG Milejewo