Wtorek, 30 maja 2023. imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Elbląg stolicą tańca! Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich w obiektywie [ZDJĘCIA]

2023-03-27 10:17:09 (ost. akt: 2023-03-27 11:05:35)
Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które odbywały się w dniach 25-26 marca w Elblągu.

Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które odbywały się w dniach 25-26 marca w Elblągu.

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Za nami wyjątkowo gorący weekend w Elblągu, a to za sprawą Mistrzostw Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Na parkiecie zaprezentowały się pary z całego kraju, a pokaz ich umiejętności uświetniała przepiękna muzyka.

Za nami Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, które odbywały się w dniach 25-26 marca w Elblągu.

— Były to dwa dni wypełnione taneczną pasją, wrażeniami i emocjami wywołanymi nie tylko przez sportową rywalizację, ale również przez piękną muzykę. Elbląska publiczność po raz kolejny miała okazję uczestniczyć w wyjątkowym tanecznym wydarzeniu! Na parkiecie w hali sportowo-widowiskowej MOSIR w Elblągu tańczyły pary z całej Polski. Wśród blisko 400 tancerzy nie zabrakło również reprezentantów Elbląga. Elbląski Klub Tańca „Jantar” reprezentowało kilkadziesiąt par w różnych kategoriach wiekowych — przekazuje zespół prasowy organizatora wydarzenia, Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Antoni Czyżyk, dyrektor „Światowida” i prezes Polskiego Związku Sportu Tanecznego, przyznaje: — W Mistrzostwach Polski w tańcach standardowych i latynoamerykańskich uczestniczyli absolutnie najlepsi polscy tancerze. Nie zabrakło seniorskich uznanych gwiazd, ale była to także okazja do podziwiania młodych tancerzy, których określamy mianem wschodzących gwiazd.

— Ogólna liczba tancerzy biorących udział w Mistrzostwach jest satysfakcjonująca, co świadczy o tym, że popularność tańca jest bardzo duża — podsumowuje Antoni Czyżyk.Najlepsi z najlepszych


Tancerze i tancerki z Elbląga cieszyli się dobrymi pozycjami wśród poszczególnych kategorii, a znaleźli się wśród nich: Józefowicz Marceli i Kawa Julia (Jantar Elbląg, 1. miejsce w: MP Juniorzy OPEN LA LA, 3. miejsce w: MP Juniorzy OPEN ST ST), Żmijewski Marcel i Ciechorska Michalina (Jantar Elbląg, 3. miejsce w: MP Juniorzy OPEN LA LA), Jezierski Błażej i Cybulska Malwina (Jantar Elbląg, 4. miejsce w: MP Juniorzy OPEN LA LA, 2. miejsce w: MP Juniorzy OPEN ST ST); Skwira Paweł i Siudzińska Aleksandra (Jantar Elbląg, 3. miejsce w: MP Młodzież Starsza OPEN ST ST); Szar Jarosław i Szar Katarzyna (Jantar Elbląg, 3. miejsce w: MP Senior I OPEN ST ST, 3. miejsce w: MP Senior II OPEN ST ST, 2. miejsce w: MP Senior I OPEN LA LA, 2. miejsce w: MP Senior II OPEN LA LA), Szydłowski Michał i Antonowicz-Szydłowska Monika (Szkoła Tańca Broadway Elbląg, 3. miejsce w: MP Senior I OPEN ST ST), Jankowski Wiesław Piotr i Jankowska Maria (Jantar Elbląg, 3. miejsce w: MP Senior III OPEN LA LA).