Michał Gzowski: Zbieramy podpisy pod ustawą, która zagwarantuje, że nasze lasy pozostaną pod kontrolą Polaków

2023-03-31 12:57:08(ost. akt: 2023-03-31 13:16:57)

Autor zdjęcia: EG

Nie oddamy lasów w ręce unijnych komisarzy! Mamy już komitet społecznej inicjatywy ustawodawczej „W obronie polskich lasów” i zbieramy podpisy pod ustawą, która zagwarantuje, że nasze lasy pozostaną pod kontrolą Polaków – przekazał rzecznik Lasów Państwowych, Michał Gzowski.
Jak przekazuje rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski, związano komitet społecznej inicjatywy ustawodawczej "W obronie polskich lasów".

Unia Europejska chce narzucić nam przepisy, które zniszczą polski przemysł drzewny, osłabią całą gospodarkę narodową i doprowadzą do zubożenia społeczeństwa. Nie ma na to zgody! – czytamy na stronie komitetu www.wobroniepolskichlasow.pl.

– Brukseli nie chodzi o ekologię, to biznes – chcą wyeliminować polską konkurencję. Jesteśmy zagrożeniem dla niemieckich i francuskich producentów, bo oni swoje lasy sprzedali. Zamach na polskie lasy się nie uda – obronimy je! – przekazuje komitet.

Jakiś czas temu – przypomnijmy – Michał Gzowski i wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski zorganizowali w Elblągu konferencję, podczas której rzecznik prasowy Lasów Państwowych zaznaczał: – Dzisiaj Lasy Państwowe to 500 tys. miejsc pracy i 3 procent PKB. To także nasze bezpieczeństwo energetyczne i surowcowe. Unia Europejska poprzez wyrok Trybunału Sprawiedliwości, który nie do końca jest sprawiedliwy, a właściwie jest haniebnym wyrokiem, poprzez ataki hybrydowe europosłów oraz próby przeniesienia kompetencji na UE, próbuje odebrać nam władztwo nad lasami w Polsce, które pokrywają dziś 1/3 powierzchni Polski. Nie możemy na to pozwolić.

– Utworzenie komitetu to społeczna inicjatywa polityków Solidarnej Polski, leśników i wszystkich polskich patriotów – bez względu na poglądy polityczne – którzy chcą bronić suwerenności RP w tak ważnym obszarze, jakim jest leśnictwo – mówił Janusz Kowalski.

I wyjaśniał: – Chcę jasno przypomnieć, że leśnictwo jest dzisiaj kompetencją przypisaną wyłącznie państwom członkowskim. UE nie ma prawa ingerować w ten obszar. 1/3 Polski nie może być wyjęta spod władztwa milionów Polaków. Nie może być tak, że to urzędnicy w Brukseli będą decydować czy mieszkańcy Polski będą mogli lub nie będą mogli wchodzić swobodnie do lasów, czy polskie firmy będą mogły lub nie będą mogły korzystać z dobrodziejstw zakresie współpracy gospodarki leśnej. Jeszcze w 1945 roku lasy stanowiły 20 procent terytorium Polski, dziś stanowią ponad 30 procent terytorium Polski. To najlepszy dowód na to, że mundur polskiego leśnika jest gwarancją polskich lasów. I my tego munduru będziemy bronić.

— Zachęcamy, aby wszyscy mieszkańcy Elbląga podpisali się pod tą inicjatywą i aby podjęto ustawę, w której będzie gwarancja mówiąca o tym, że żadne decyzje nie będą mogły być podejmowane w Brukseli ani nigdzie indziej za granicą w sprawie polskich lasów. Polskie lasy to nasze dziedzictwo i dobro narodowe — apelowali Michał Gzowski i Janusz Kowalski w Elblągu.

Poznaj treść proponowanych zmian i złóż podpis na stronie www.wobroniepolskichlasow.pl.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ja. #3109159 31 mar 2023 18:09

    Polityczna hucpa! .Polskie lasy trzeba bronić ale przed tymi którzy wycinają je bez litości w ciągu ostatnich ośmiu lat. Zobaczycie że zaraz będą wrzeszczeć że to Tusk z Niemcami wycina....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz