Poniedziałek, 5 czerwca 2023. imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera

Elbląg: Kierowali hulajnogami elektrycznymi w stanie nietrzeźwym. Jeden z nich miał ponad 4 promile i się przewrócił. Na policję zadzwonili świadkowie zdarzenia

2023-04-03 11:19:01 (ost. akt: 2023-04-03 11:22:52)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: EG

W weekend policjanci z Elbląga zatrzymali na ulicach miasta dwie osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi, które znajdowały się w stanie nietrzeźwym. Obydwie zostały ukarane mandatami. Każda osoba po 2,5 tys. złotych. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością i zapowiadają surowe kary dla osób lekceważących bezpieczeństwo.

Te dwie osoby zatrzymane w stanie nietrzeźwym to mężczyzna i kobieta. Pierwszy to 45-latek, który dał spektakularny popis w parku przy ul. Traugutta w Elblągu. Zdarzenie miało miejsce w niedzielę (2 kwietnia 2023 r.) Pijany nie opanował jednośladu i się przewrócił. Policję zaalarmowali świadkowie zdarzenia. Mężczyzna miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Kolejna nieodpowiedzialna osoba na elektrycznej hulajnodze to kobieta. 21-latka została zatrzymana w poniedziałek (3 kwietnia 2023 r.) przed godziną 4 rano. Jechała aleją Armii Krajowej. Miała 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obydwoje zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 2500 zł. Policjanci przypominają, że kierowcy nietrzeźwi czy pod wpływem narkotyków poruszający się pojazdami mechanicznymi (np. samochodami) muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami — tak jak i rowerzyści — z wysoką grzywną.

KMP Elnląg

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aaa #3109221 3 kwi 2023 14:32

    W Olsztynie to jest plaga nikt nie kontroluje osób jeżdżących na hulajnogach jeżdżą po dwie osoby nikt nie reaguje

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)