Strażacy ochotnicy z nowym wyposażeniem

2023-04-04 14:15:12(ost. akt: 2023-04-04 14:24:54)

Autor zdjęcia: PSP Braniewo

W niedzielę 2 kwietnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie odbyło się uroczyste przekazanie wyposażenia indywidualnego, które zakupione zostało dla strażaków ochotników. Z nowego sprzętu: mundurów, radiostacji i butów, cieszą się też strażacy ochotnicy z OSP Majewo
— Ubrania bojowe oraz hełmy pożarnicze otrzymali strażacy z jednostek OSP Braniewo, oraz OSP Lipowina. Zakup wyposażenia strażackiego był współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości. Strażacy ochotnicy, druhny i druhowie z jednostek OSP w Braniewie i Lipowinie wybrali doposażenie w postaci indywidualnego wyposażenia, które najczęściej ulega zniszczeniu i uszkodzeniu w trakcie działań ratowniczych — informują strażacy z Braniewa.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli wójt gminy Braniewo Jakub Bornus, rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski, komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek, nadleśniczy Nadleśnictwa Zaporowo Barbara Widerska i nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary Krzysztof Widerski.

— Przekazane ubrania bojowe, hełmy, rękawice w sposób znaczący poprawią bezpieczeństwo strażaków w trakcie realizacji działań ratowniczych czy ćwiczeń strażackich — przekazuje PSP Braniewo.

Z nowego sprzętu: mundurów, radiostacji i butów, cieszą się też strażacy ochotnicy z OSP Majewo (powiat elbląski, gmina Milejewo). W przekazaniu elementów wyposażenia uczestniczył wiceminister aktywów państwowych, Andrzej Śliwka, którzy przyznał: — Jestem przekonany, że przekazany sprzęt wzmocni bezpieczeństwo w gminie Milejewo.

Fot. MAP