Funkcjonariusze Straży Granicznej uratowali suczkę tonącą w rzece Pasłęka

2023-04-07 11:40:16(ost. akt: 2023-04-07 12:58:23)
Właścicielka Suni otrzymała chyba najpiękniejszy prezent na Wielkanoc

Właścicielka Suni otrzymała chyba najpiękniejszy prezent na Wielkanoc

Autor zdjęcia: MOSG

Funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej uratowali suczkę tonącą w rzece Pasłęka. Walczące o utrzymanie się na powierzchni wody zwierzę zauważyły 6 kwietnia pracownice bazy jednostek pływających w Starej Pasłęce. Natychmiast powiadomiły służbę dyżurną obiektu.
Załoga pontonu SG-038 podpłynęła we wskazane miejsce i wydobyła z rzeki wycieńczonego i wyziębionego czworonoga, zabierając go do bazy. Tam mundurowi osuszyli zwierzę ręcznikami i ogrzali kocami.

Dzięki wymianie informacji z najbliższym miejscowo OTOZ Animals w Braniewie ustalili, że 16-letnia suczka wabiąca się Sunia zaginęła mieszkance tego miasta 3 kwietnia. Dzień później kobieta skontaktowała się z miejscowymi Animalsami z prośbą o umieszczenie ogłoszenia o poszukiwaniach zwierzaka.

Pomimo nagłośnienia zdarzenia i intensywnych poszukiwań, suczka nie odnalazła się. Gdy funkcjonariusze Straży Granicznej przekazali uratowanego psa właścicielce, ta nie kryła radości.

Do Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej wpłynęły podziękowania od właścicielki Suni: „Jestem bardzo wdzięczna, może być Pan dumny z tak empatycznych podwładnych” – napisała.

„Dla nas Straż Graniczna z Nowej Pasłęki to bohaterzy, bo tylko dzięki nim suczka żyje. To jedna z najpiękniejszych historii zaginionych zwierzaków z ostatnich lat” – piszą na portalu społecznościowym Animalsi z Braniewa. I dodają: „Właścicielka Suni otrzymała chyba najpiękniejszy prezent na Wielkanoc”.

Fot. MOSG

Fot. MOSG

Fot. MOSG

MOSG