Straż Graniczna zatrzymała dwóch mieszkańców obwodu kaliningradzkiego, którzy chcieli przekroczyć granicę. Jeden miał fałszywe prawo jazdy, drugi był poszukiwany

2023-04-12 08:16:12(ost. akt: 2023-04-12 08:18:32)
Podróżny przyznał się do posłużenia podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem

Podróżny przyznał się do posłużenia podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem

Autor zdjęcia: W-MOSG

Na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Jeden do kontroli granicznej okazał sfałszowane prawo jazdy, drugi był poszukiwany.
7 kwietnia do odprawy na kierunku wyjazdowym z Polski stawił się 31-letni Rosjanin. Mężczyzna do kontroli granicznej przedstawił tadżyckie prawo jazdy. W trakcie odprawy funkcjonariusz SG szczególną uwagę zwrócił na nieprawidłowości w blankiecie. Okazało się, że dokument jest sfałszowany. Podróżny przyznał się do posłużenia podrobionym prawem jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 1200 zł.

Tego samego dnia zatrzymano 44-letniego kierowcę, który jechał do Rosji. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości, funkcjonariusze SG potwierdzili, że podróżnego poszukuje Sąd Rejonowy w Braniewie. Mężczyzna nie opłacił zasądzonych kar w wysokości 8 tys. zł za paserstwo akcyzowe. Mieszkaniec obwodu kaliningradzkiego grzywnę uregulował i ruszył w dalszą podróż.

W-MOSG