Pędził motocyklem ponad 200 km na godzinę! Okazało się, że bez uprawnień [VIDEO]

2023-04-12 09:03:19(ost. akt: 2023-04-12 09:05:44)
Zatrzymany do kontroli 32-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego miał więcej na sumieniu niż tylko niezastosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości

Zatrzymany do kontroli 32-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego miał więcej na sumieniu niż tylko niezastosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości

Autor zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański

Policjanci z nowodworskiej drogówki na trasie S-7 zatrzymali 32-letniego motocyklistę, który jechał z prędkością ponad 200 km/h, czyli o ponad 80 km/h więcej niż zezwalają przepisy. Okazało się też, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania tego typu pojazdem.
Policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim zatrzymali motocyklistę, który pędził z niedozwoloną prędkością drogą ekspresową S7.

Funkcjonariusze podczas przemieszczania się nieoznakowanym radiowozem po trasie szybkiego ruchu, zostali wyprzedzeni przez jednoślad. Mundurowi ruszyli za motocyklistą i dokonali pomiaru prędkości. Urządzenie zainstalowane w radiowozie wskazało ponad 200 km/h.

Pędził motocyklem ponad 200 km na godzinę bez uprawnień! ZOBACZ VIDEO

Zatrzymany do kontroli 32-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego miał więcej na sumieniu niż tylko niezastosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości. System informatyczny wykazał, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnione wykroczenie przekroczenia prędkości funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi. Za jazdę bez wymaganych uprawnień kierujący odpowie przed sądem, gdzie grozi mu kara grzywny nawet do 30 tys. zł., oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

KPP Nowy Dwór Gdański