Krynica Morska: 39-letni mężczyzna znalazł w ogródku 3 kg trotylu. Według wstępnych ustaleń policji materiał wybuchowy nie należał do właściciela posesji

2023-04-13 14:22:06(ost. akt: 2023-07-03 15:45:52)

Autor zdjęcia: KPP NGD

Mieszkaniec Krynicy Morskiej podczas wykonywania prac ogrodowych wykopał z ziemi przedmioty przypominające materiał wybuchowy.
Do niebezpiecznego odkrycia doszło w Krynicy Morskiej, gdzie 39-letni mieszkaniec, wykonując prace ogrodowe, znalazł w ziemi przedmioty przypominające materiały wybuchowe. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli miejsce. Skierowani zostali również policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy potwierdzili, że jest to materiał wybuchowy w postaci walca trotylu o wadze blisko 3 kg. Mundurowi zabezpieczyli materiał i zneutralizowali go w bezpiecznym miejscu. Według wstępnych ustaleń policji trotyl nie należał do właściciela posesji natomiast funkcjonariusze wyjaśniać będą dalsze okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętaj, wyrabianie, gromadzenie, posiadanie lub handel materiałem wybuchowym bez wymaganego zezwolenia jest zakazany i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Obrazek w tresci

KPP NGD