Przed nami XIV Festiwal Pieśni Religijnej w Kmiecinie [KARTA ZGŁOSZENIA]

2023-04-19 17:00:00(ost. akt: 2023-04-19 11:24:44)
Przed nami kolejny Festiwal Pieśni Religijnej w Kmiecinie, to już czternasta edycja!

Przed nami kolejny Festiwal Pieśni Religijnej w Kmiecinie, to już czternasta edycja!

Autor zdjęcia: Mirosław Broda

Już w sobotę 20 maja w oddalonym o nieco ponad 20 km od Elbląga Kmiecinie odbędzie się XIV Festiwal Pieśni Religijnej dla Mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej. W przeglądzie mogą wziąć udział zespoły wokalne, chóry i soliści. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 6 maja.
„Pieśń sławiąca Boga jest drogą, na której Chrystus ukazuje nam zbawienie” — te słowa Benedykta XVI idealnie opisują ideę, jaka przyświeca Festiwalowi organizowanemu rokrocznie w parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie.
Celem festiwalu jest: wspieranie dzieła nowej ewangelizacji, rozwój życia duchowego, pogłębienie zamiłowania do sztuki religijnej, budowanie współpracy mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej z innymi regionami, możliwość zaprezentowania własnego dorobku artystycznego i zdobywanie doświadczenia scenicznego.

W przeglądzie mogą wziąć udział: zespoły wokalne, chóry i pojedyncze osoby — wszyscy zaprezentują po jednej pieśni.

Jak informuje ksiądz Józef Kożuchowski, wykonawcy wraz z opiekunami przyjeżdżają na koszt własny w dniu festiwalu i zgłaszają przybycie w kruchcie kościoła.

— Zapewniamy uczestnikom sprzęt nagłaśniający, występy będzie oceniało jury, ale nagrody i wyróżnienia otrzyma każdy uczestnik. Festiwal rozpocznie się mszą św. koncelebrowaną o godzinie 10:00, a na wszystkich uczestników Festiwalu będzie czekał poczęstunek — przekazuje ksiądz Józef Kożuchowski.

Termin zgłaszania udziału mija 6 maja. Karty zgłoszeniowe należy wysyłać na adres: Ksiądz Józef Kożuchowski, ul Żuławska 24, Kmiecin, 82-100 Nowy Dwór Gdański, lub mailowo na: jozefkozuchowski@gmail.com. Więcej informacji: tel. (55) 247-10-16 i 792 661 409.

Organizatorami Festiwalu są proboszcz ks. kan. dr hab. Józef Kożuchowski oraz parafianie z Kmiecina.