Wybieramy najpopularniejszych samorządowców! [AKTUALNY RANKING]

2023-04-15 15:00:00(ost. akt: 2023-04-14 20:16:11)
W ubiegłorocznym plebiscycie samorządowym wójt Krzysztof Szumała zajął w swojej kategorii zaszczytne drugie miejsce. Podsumowanie plebiscytu miało miejsce podczas VI Kongresu Przyszłości.

W ubiegłorocznym plebiscycie samorządowym wójt Krzysztof Szumała zajął w swojej kategorii zaszczytne drugie miejsce. Podsumowanie plebiscytu miało miejsce podczas VI Kongresu Przyszłości.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwa plebiscyt na Najpopularniejszego Samorządowca 2023, kto zdobędzie zaszczytny tytuł? W ubiegłych latach w gronie laureatów znaleźli się m.in. wójt gminy Milejewo Krzysztof Szumała oraz wójt gminy Elbląg Zygmunt Tucholski.
Bardzo dziękuję mieszkańcom gminy Milejewo — to właśnie im zawdzięczam to ogromne wyróżnienie i zaszczyt — to oni tworzą wyjątkową, pełną inicjatyw i pomysłów kreatywną społeczność — mówił Krzysztof Szumała, któremu w samorządowym plebiscycie udało się zdobyć w 2021 roku tytuł najpopularniejszego wójta. W ubiegłorocznym plebiscycie samorządowym wójt Krzysztof Szumała zajął w swojej kategorii zaszczytne drugie miejsce.

— Gmina Milejewo w kategorii gmin wiejskich jest wymieniana w rankingach niezależnych instytucji i ekspertów jako miejsce, gdzie warto żyć. Coraz częściej spotykam się w rozmowach z mieszkańcami, radnymi, sołtysami czy członkami organizacji pozarządowych ze słowami wsparcia i podziękowania za zmiany, jakie zachodzą w poszczególnych miejscowościach naszej gminy. A, że słucham ludzi i staram się, w miarę możliwości, realizować ich pomysły i wspólnie ustalać kierunki zmian czy kolejność inwestycji, to tych głosów zadowolenia jest coraz więcej, co zaowocowało zdobyciem tytułu wójta roku 2021 w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego na najpopularniejszego samorządowca, a w kolejnej edycji zajęciem wysokiego drugiego miejsca — przyznał w rozmowie z nami Krzysztof Szumała.

I dodał: — Myślę, że zmiany, które przez te lata nastąpiły w naszej gminie, wszystkie inwestycje zarówno te małe, lokalne, polegające na tworzeniu miejsc rekreacji i wspólnych spotkań, zagospodarowania centrów wsi, jak i te duże, drogowe, wodno-kanalizacyjne, termomodernizacyjne i energooszczędne są zauważalne przez mieszkańców i wpływają na poziom życia. Jeżeli do tego dodamy wiele działań wspomagających osoby potrzebujące pomocy, w tym teleopiekę dla osób samotnych i schorowanych, to mamy obraz zmian, które nastąpiły na przestrzeni ostatnich lat.

W jednej z edycji plebiscytu trzecie miejsce w swojej kategorii zdobył wójt gminy Elbląg Zygmunt Tucholski, który przyznał w rozmowie z nami: — Od ponad 30 lat nierozerwalnie jestem związany z gminą Elbląg. Bardzo lubię swoją pracę, moją gminę oraz ludzi, dla których pracuję i z którymi pracuję. Cieszy mnie każde działanie, które przynosi korzyści i ułatwia życie mieszkańcom. Nie wszystkie marzenia i potrzeby można zrealizować tak, jakby oczekiwali tego nasi mieszkańcy. Mimo wszystko kieruję się dewizą "wystarczy chcieć", a chcieć to móc.

Głosujemy do końca kwietnia


Tylko do końca kwietnia trwa głosowanie w samorządowym plebiscycie, którego wyniki poznamy już 16 maja podczas kolejnego Kongresu Przyszłości organizowanego w Olsztynie. Zachęcamy do oddawania głosów na reprezentantów naszego powiatu, bo – naszym zdaniem – nie może ich tam zabraknąć!

Koszt SMS wynosi 2,46 zł z VAT. Plebiscyt trwa od dnia 03 do 30 kwietnia 2023 r.

Najpopularniejszy burmistrz, prezydentNajpopularniejszy starostaNajpopularniejszy wójt