Poznaliśmy Osobowości Roku 2022. Wśród laureatów są reprezentanci powiatu elbląskiego

2023-04-14 14:15:16(ost. akt: 2023-04-14 14:35:56)
Wśród ogłoszonych podczas uroczystej gali laureatów, nie mogło zabraknąć reprezentantów Elbląga i powiatu elbląskiego

Wśród ogłoszonych podczas uroczystej gali laureatów, nie mogło zabraknąć reprezentantów Elbląga i powiatu elbląskiego

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W pięciu plebiscytowych kategoriach: Kultura, Nauka, Biznes, Działalność społeczna i charytatywna oraz Polityka, samorządność i społeczność lokalna, głosowanie mieszkańców naszego województwa wyłoniło zdobywców zaszczytnych tytułów osobowości. Wśród nich są reprezentanci powiatu elbląskiego.
W kategorii KULTURA zwyciężył Tomasz Pieciukiewicz, organizator licznych koncertów. W kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA najwięcej głosów zdobyła Patrycja Patynka — działaczka społeczna i koordynatorka akcji Motomikołaje w Elblągu. W tej kategorii mamy jeszcze jedną reprezentantkę naszego regionu z zaszczytnym tytułem — to Izabela Malinowska z Pasłęka.

Jeżeli chodzi o kategorię BIZNES, najwięcej głosów w powiecie elbląskim zdobyła Milena Gałązka, instruktorka jazdy konnej z miejscowości Weklice. A w kategorii POLITYKA, SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA na szczeblu regionalnym zwyciężyli: Paweł Rodziewicz, miejski rzecznik konsumentów w Elblągu i Michał Gzowski, szef Gabinetu Dyrektora Generalnego i rzecznik Lasów Państwowych, pochodzący z Tolkmicka.

I wielka niespodzianka w ostatniej kategorii — tytuł Osobowości Roku 2022 w kategorii NAUKA w województwie warmińsko-mazurskim zajął Amadeusz Pfeifer — inżynier, historyk z Elbląga.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów i dalszej owocnej działalności. Państwa zapraszamy za to do obejrzenia galerii zdjęć z gali podsumowującej plebiscyt.