Elbląg: Kolejne zarzuty dla 28-latka, który okradł sklep przy ul. Kochanowskiego i dostał ataku paniki. Podczas zatrzymania groził, że wysadzi kamienicę przy Fabrycznej

2023-04-18 16:58:48(ost. akt: 2023-07-03 15:33:22)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

28-latek, który jest obecnie tymczasowo aresztowany, usłyszał kolejne zarzuty kradzieży sklepowych. Mężczyzna okradał sklepy samoobsługowe na terenie Elbląga. Wynosił z nich najczęściej alkohol. Wcześniej usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
28-latek był również niechlubnym bohaterem nagrania z monitoringu jednego ze sklepów samoobsługowych. Tam obsługa zablokowała drzwi wejściowe a właściwie w jego przypadku „wyjściowe”, aby nie mógł wyjść ze skradzionym towarem. Na filmie widać jak mężczyzna wpada w panikę i wybija szybę w drzwiach, aby wydostać się na zewnątrz. Policjantom tłumaczył, że zrobił tak, ponieważ wiedział, że jest poszukiwany.

W konsekwencji niedługo później został zatrzymany w mieszkaniu przy ul. Fabrycznej, a następnie decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 28-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna — przypomnijmy- — został zatrzymany w środę (22.03) w mieszkaniu przy ul. Fabrycznej. Tam, po wizycie policjantów operacyjnych, którzy mieli go zatrzymać właśnie do sprawy kradzieży rozbójniczej, 28-latek zabarykadował się.

Chcąc uniknąć odpowiedzialności, groził nawet, że jeżeli policjanci wejdą do mieszkania, to zrobi krzywdę znajdującej się w mieszkaniu starszej kobiecie, a także przy użyciu gazu wysadzi kamienicę.

Mężczyzna w konsekwencji został obezwładniony i zatrzymany w policyjnym areszcie. Będzie on odpowiadał przed sądem za kilka przestępstw. Jednym z nich jest kradzież rozbójnicza. Tej miał dokonać w jednym ze sklepów przy ul. Kochanowskiego.

Łupem 28-latka padł wtedy alkohol o wartości 1200 złotych. To nie jedyna taka kradzież, której miał się dopuścić. Mężczyzna usłyszy kolejne zarzuty. Do sądu trafił wniosek o tymczasowe aresztowanie 28-latka. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był wcześniej notowany i karany.

KMP Elbląg