Przewodnicy turystyczni z całego kraju w Roku Kopernikowskim będą poznawać Warmię. Zwiedzą Frombork

2023-04-19 09:59:58(ost. akt: 2023-07-03 15:32:54)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Ponad 70 przewodników turystycznych z całego kraju od czwartku będzie poznawać Warmię. Przyjadą na inaugurację XXV Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK, który będzie połączony z jubileuszem 70-lecia koła przewodników przy warmińsko-mazurskim PTTK.
Impreza odbywa się w Roku Kopernikowskim, w którym obchodzony jest podwójny jubileusz: 550 lat od urodzin i 480 lat od śmierci Mikołaja Kopernika. Astronom przez większość życia związany był z Warmią.

— Jako przewodnicy turystyczni czujemy się ambasadorami Olsztyna i całego regionu. Dlatego naszym kolegom z całego kraju pokażemy to, co jest u nas najwspanialsze: zabytki, przyrodę, pokażemy im, jak można aktywnie wypoczywać na Warmii — powiedział prezes Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Marian Jurak.

Nie bez znaczenia jest też obchodzony właśnie Rok Kopernika.

—W związku z tymi obchodami pokażemy naszym gościom także zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz Frombork. Malowniczość i spokój życia na Warmii nasi goście będą mogli poznać w podolsztyńskim Barczewie, do zwiedzenia którego także ich zaprosimy — dodał.

Na sobotę zaplanowano wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego i Fromborka, w niedzielę przed zakończeniem imprezy odbędzie się zwiedzanie Barczewa.