Elbląg: Przy Kilińskiego powstanie wieżowiec? A może całe osiedle? Koniec z drogą na skróty. Deweloper ogrodził teren i rozpoczął na Zatorzu prace związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję

2023-04-19 16:08:22(ost. akt: 2023-07-03 15:31:37)

Autor zdjęcia: EG

Na początku tego tygodnia przy ul. Kilińskiego w Elblągu rozpoczęły się prace związane z uprzątnięciem terenu pod przyszłą inwestycję w tym miejscu. Czy powstanie tu 11-kondygnacyjny wieżowiec?
Działka o powierzchni 0,4 ha przy ul. Kilińskiego w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych została zakupiona od miasta przez dewelopera jeszcze w 2021 roku za ponad 1,2 mln zł. Miasto jej początkową wartość wyceniło na 674,5 tys. zł i wystawiło na sprzedaż w drodze licytacji. Inwestor zapłacił więc prawie 100 procent więcej, niż wynosiła cena wywoławcza tego gruntu. Nic w tym dziwnego. Teren wbrew obiegowym opiniom o tym, iż Zatorze to jedna z najgorszych dzielnic, jest naprawdę atrakcyjny.

Według umowy inwestor jest zobowiązany do rozpoczęcia inwestycji najpóźniej do 31 grudnia 2023 roku, a do jej zakończenia do 31 grudnia 2025 roku. Wcześniej spekulowano, że w tym miejscu powstanie wieżowiec 11-kondygnacyjnego budynku z dwoma poziomami hal garażowych oraz 9 kondygnacji mieszkalnych. Tej koncepcji deweloper jeszcze ostatecznie nie potwierdza, ale i nie wyklucza. Wciąż trwają ustalenia związane z ostateczną wersją projektu. Jedno jest pewne: dla mieszkańców Zatorza nastał kres jednej z dróg na skróty.
Fot. EG

Fot. EG

Fot. EG

Fot. EG

Fot. EG

Fot. EG

Fot. EG