Gdańsk: Pobili niepełnosprawnego i bezdomnego pod Galerią Bałtycką. Towarzysząca im 16-latka nagrywała pobicie. Nagranie trafiło do sieci. Sprawcy zostali zatrzymani [VIDEO]

2023-04-22 10:09:12(ost. akt: 2023-07-03 15:29:29)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat oraz 16-latkę w sprawie pobicia mężczyzny. Film ze zdarzenia ukazał się na jednym z portali – poinformowała w sobotę podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
– Wczoraj po południu policjanci z komisariatu we Wrzeszczu zabezpieczyli materiał filmowy, który ukazał się na jednym z portali. Na filmie widać, jak dwóch mężczyzn bije pokrzywdzonego, a kobieta nagrywa to zdarzenie. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Policjanci podczas swojej pracy zdobyli wiele informacji dotyczących zdarzenia i wszystkie szczegółowo sprawdzili – relacjonuje podinsp. Magdalena Ciska.


Jak dodała, bardzo szybko ustalono tożsamość sprawców i ich miejsce pobytu.

– Jeszcze tego samego dnia po godzinie 21 na terenie jednego z pustostanów przy ul. Słowackiego kryminalni z komendy miejskiej oraz komisariatu we Wrzeszczu zatrzymali do tej sprawy 16-letnią gdańszczankę, oraz 21-latka z Pruszcza Gdańskiego i 22-latka z Gdańska. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, natomiast 16-latka została przewieziona do policyjnej izby dziecka. Podczas sprawdzania jej danych okazało się, że jest poszukiwana i sąd rodzinny i nieletnich wydał postanowienie o umieszczeniu jej w młodzieżowym ośrodku wychowawczym – informuje oficer prasowa.

Za udział w pobiciu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli następstwem pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu, sprawca podlega karze do 8 lat więzienia.
Fot. KMP Gdańsk

Fot. KMP Gdańsk

Fot. KMP Gdańsk