W majówkę utrudnienia na drodze w kierunku Mierzei Wiślanej. Drogowcy będą sterowali ruchem

2023-04-28 13:19:01(ost. akt: 2023-07-03 09:49:11)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: EG

Drogowcy na czas długiego weekendu majowego przerwą prace przy naprawie drogi nr 501 między Stegną a Krynicą Morską i w kilku miejscach wprowadzą ruch wahadłowy. W piątek, sobotę i niedzielę ruch będzie sterowany także ręcznie.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku poinformował, że w okresie długiego weekendu majowego kierowcy jadący na Mierzeję Wiślaną muszą liczyć się z utrudnieniami związanymi z przebudową drogi wojewódzkiej nr 501 pomiędzy Stegną a Krynicą Morską.

— Roboty na drodze wojewódzkiej 501 trwają od jesieni ubiegłego roku. Trwają i na weekend majowy zostaną przerwane, żeby nie było utrudnień dla turystów jadących w kierunku Mierzei Wiślanej — mówił dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku Grzegorz Stachowiak.

W piątek, sobotę i w środę w trzech miejscach na trasie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy: w Sztutowie "centrum" między 46 a 47 kilometrem, w Skowronkach w "lesie przed Przekopem" między 54 a 55 kilometrem oraz w "lesie za Przekopem" przed Krynicą Morską na odcinku od 60 do 61 kilometra.

Żeby ułatwić kierowcom przyjazd i wyjazd ruch na tych odcinkach będzie prowadzony ręcznie. W piątek nastąpi to od godz. 15 i potrwa do godz. 20. W sobotę od godz. 10 do godz. 15 natomiast w środę, kiedy turyści będą wracali z majowego weekendu od godz. 12 do godz. 17.

— W piątek i sobotę do południa, kiedy nastąpi fala przyjazdu, a także w środę, kiedy turyści będą wracali, nie będą realizowane prace, żeby nie utrudniały przejazdu turystów — mówił Stachowiak. Podkreślił jednocześnie, że nie można zlikwidować utrudnień, bo drogę trzeba przebudować, ale — jak zapewnił — drogowcy chcą je zminimalizować.

Jak podał urząd marszałkowski, prace związane z modernizacją drogi wojewódzkiej 501 obejmują łącznie 17,2 km. W ramach remontu wzmocniona zostanie konstrukcja nawierzchni jezdni, a łuk zostaną wyprofilowane. Przebudowane zostaną skrzyżowania oraz zjazdy i zatoki autobusowe. Zmodernizowane zostanie odwodnienie drogi oraz jej oświetlenie.