Sondaż Social Changes: 60 proc. badanych opowiada się za przyjęciem przez władze Elbląga rządowej oferty w sprawie portu

2023-04-29 16:48:01(ost. akt: 2023-07-03 09:47:25)

Autor zdjęcia: UM Elbląg

Według sondażu Social Changes na zlecenie wPolityce.pl 60 proc. respondentów opowiedziało się za przyjęciem przez władze Elbląga rządowej oferty zainwestowania 100 mln zł w elbląski port, z czego 40 proc. badanych wybrało odpowiedź "zdecydowanie tak". Przeciw było 15 proc. badanych.
Pracownia Social Changes, na zlecenie portalu wPolityce.pl, zrealizowała badanie na temat rozbudowy portu w Elblągu. Port w Elblągu może mieć strategiczne znaczenie dla gospodarki narodowej i być czwartym polskim portem morskim — przekonują polskie władze. Propozycje związane z inwestycjami odrzucają władze Elbląga, nie godzą się na związane z nimi zmiany własnościowe w spółce portowej.

Respondentom zadano pytanie: czy władze Elbląga powinny przyjąć rządową ofertę zainwestowania 100 mln złotych w elbląski port?

— Na tak zadane pytanie twierdząco odpowiedziało 60 proc. badanych; z czego grupa (40 proc.) wybrała odpowiedź „zdecydowanie tak". Przeciwnego zdania było 15 proc. badanych. 25 proc. nie miało zdania w tej sprawie — podał portal.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) w dniach od 22 do 23 kwietnia 2023 roku, na panelu internetowym, na reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie mieszkańców Elbląga.
PAP