Atak na uczestników różańca w Elblągu. Sprawę bada policja [VIDEO]

2023-05-08 12:12:36(ost. akt: 2023-07-03 09:30:59)

Autor zdjęcia: Fundacja Pro-Prawo do Życia

W miniony piątek w Elblągu doszło do bandyckiego napadu na modlących się na ulicy działaczy pro-life. Zamaskowanego sprawcę napaści szuka policja.
— To było bardzo gwałtowne działanie. Zamaskowany napastnik, który miał założoną wcześniej na twarz kominiarkę, podbiegł do nas i próbował zniszczyć nasze banery — mówi zaatakowany Marek W.

— Doszło do poważnej szarpaniny, bo zasłaniałem nasz sprzęt swoim ciałem — dodaje wolontariusz fundacji.Według relacji przekazanej „Dziennikowi Elbląskiemu” przez napadniętych działaczy pro-life napastnika spłoszył dopiero zbierający się tłum gapiów. Akcja modlitewna odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka. Bandyta uciekł w kierunku wejścia do centrum handlowego.

— Przechodnie wezwali pogotowie. Okazało się, że mam obrażenia ręki. Na szczęście nie okazały się zbyt groźne — mówi napadnięty działacz fundacji. — Napastnik był bardzo agresywny. Cały czas groził nam pobiciem, dlatego wolę nie podawać swojego nazwiska, żeby nie ułatwiać mu zadania — dodaje.

Fundacja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Mężczyzna był wysoki i szczupły. Ubrany był w kominiarkę, ciemną kurtkę, dżinsowe spodnie i charakterystyczną żółtą bluzę z kapturem. Informację o napaści potwierdza elbląska policja.

— Otrzymaliśmy zawiadomienie od organizatora wydarzenia dotyczące gróźb i uszkodzenia banera o wartości 400 zł. Sprawę badamy. Poinformujemy o dalszych ustaleniach — przekazał nam Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3109635 8 maj 2023 23:41

    Nieuzasadniona agresja i kompletne zero intelektualne... Ciekawe kto stoi za działaniami takich ludzi? Ale jeśli nie ma się racjonalnych argumentów to zostaje tylko argument siły...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3109621 8 maj 2023 12:38

    Akcja budzi reakcję..... Czy naprawdę już w kościołach miejsca zabrakło dla tych co chcą się modlić? A potem zdziwienie że to może komuś przeszkadzać.... Dla jasności - mnie to nie przeszkadza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz