Elbląg: Pożegnanie nieprzywitanych. Spotkanie w domu parafialnym przy katedrze pw. św. Mikołaja dla rodziców po stracie dziecka

2023-05-12 07:01:00(ost. akt: 2023-07-02 06:27:07)

Autor zdjęcia: Pixabay

Według szacunków ok. 10-15 proc. ciąż w Polsce kończy się poronieniem. Utrata dziecka nienarodzonego dotyka zatem każdego roku kilkadziesiąt tysięcy osób.
Traumatyczne doświadczenie

Jest to realny problem dla każdej społeczności, wielu rodzin i małżeństw. Nic więc dziwnego, że potrzebują one fachowego wsparcia na płaszczyźnie duchowej, psychologicznej i ekonomicznej. Utrata dziecka rodzi niekiedy dramatyczne konsekwencje i wpływa na relacje w rodzinie i małżeństwie. Wiele osób przez długie lata nie potrafi pozbierać się po traumie, której doświadczyło. Tym bardziej widać, jak ważna jest możliwość skorzystania z dobrze przygotowanej pomocy.

Potrzeba pomocy

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych parafian i mieszkańców Elbląga oraz okolic naszego miasta zaprosiliśmy do parafii specjalistę w tej dziedzinie, ks. Wojciecha Szychowskiego. Jest on duszpasterzem, psychologiem i terapeutą. Autorem rekolekcji dla rodziców po stracie dziecka i książki poświęconej tej tematyce: „Pożegnanie nieprzywitanych”. Skąd jednak u osoby duchownej zainteresowanie tym właśnie tematem? Z dwóch zasadniczych powodów: doświadczenia realnych problemów swoich parafian, a także z historii własnej rodziny i utraty dziecka poprzez jego rodzeństwo.

Spotkanie w katedrze

Spotkanie dla rodziców oraz bliskich im osób, którzy doświadczyli utraty dziecka odbędzie się 19.05.2023 o 16:30 w domu parafialnym przy katedrze pw. św. Mikołaja (ul. Mostowa 18) i potrwa około godziny. W jego trakcie ks. Szychowski podzieli się swoim doświadczeniem pracy duszpasterskiej i terapeutycznej, będzie także możliwość zadawania pytań. Wstęp na spotkanie jest wolny.

ks. Marek Piedziewicz

Obrazek w tresci