Pola Nadziei 2023: W niedzielę rodzinny piknik w Bażantarni i IV Bieg Nadziei na rzecz hospicjum

2023-05-13 07:00:00(ost. akt: 2023-07-02 06:23:59)

Autor zdjęcia: EG

W niedzielę 14 maja w Bażantarni odbędą się Bieg i Marsz Nadziei, którym towarzyszyć będzie Piknik Rodzinny z zabawami dla dzieci. Start o godz. 10.00.
— Zaproponujemy pomiar ciśnienia, poziomu cukru we krwi oraz kurs udzielania pierwszej pomocy. A na dzieci będą czekały takie zabawy jak: gra w kręgle, chusta klanzy, skręcanie balonowych zwierzątek, malowanie buziek, i inne konkursy i zabawy. Będzie też coś dla podniebienia, przygotujemy bowiem domowe wypieki, swojski chleb ze smalcem i ogórkiem oraz inne smakołyki — informują organizatorzy.

Impreza już na stałe wpisała się w kalendarz miejskich wydarzeń. W tym roku przewidziano pakiety startowe dla 300 osób które miały do wyboru start w biegu na 5 i 10 km po leśnych ścieżkach Bażantarni lub w liczącym ok. 3 km marszu z wejściem na Górę Chrobrego. Odbędą się także biegi dla dzieci.

Przypomnijmy, że Pola Nadziei organizowane są w Elblągu od 2004 roku. Co roku — we wrześniu i październiku — w ramach akcji sadzone są żonkile, bo żonkil jest symbolem nadziei. Wiosną, kiedy kwiaty kwitną, odbywają się akcje, których celem jest wsparcie opieki nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi dziećmi i dorosłymi, a także szeroko pojęta edukacja — mów Anna Podhodorecka z Hospicjum Elbląskiego im. Aleksandry Gabrysiak.

Pola Nadziei to nie tylko okazja do wsparcia hospicjum, ale również doskonała lekcja empatii i solidarności. Co roku zaangażowanych jest ponad 500 wolontariuszy, którzy chętnie poświęcają swój czas i energię dla dobra innych.
Fot. materiały organizatora