Kolizje z sarną, dzikiem i jenotem, czyli podsumowanie weekendu na drogach powiatu

2023-05-15 15:39:09(ost. akt: 2023-07-02 06:21:28)
Odcinek na berlince, na którym mogą pojawić się zwierzęta, liczy aż 49 km.

Odcinek na berlince, na którym mogą pojawić się zwierzęta, liczy aż 49 km.

Autor zdjęcia: KPP Braniewo

Na drogach powiatu braniewskiego musimy wciąż uważać na zwierzęta leśne. W trakcie minionego weekendu doszło do trzech kolizji z udziałem dzikiej zwierzyny. Miała również miejsce kolizja z udziałem nietrzeźwego kierującego.
Do pierwszej kolizji drogowej doszło w piątek (12.05.23 r.) tuż przed północą w pobliżu miejscowości Piotrowiec. 65-letni mężczyzna zgłosił, że najechał na dzika, który wbiegł wprost pod koła pojazdu. Zgłaszający w wyniku zdarzenia nie doznał żadnych obrażeń, jednak auto nie nadawało się do dalszej jazdy.

Następna kolizja miała miejsce w sobotę (13.05) w pobliżu miejscowości Frombork. 28-latkowi nie udało się uniknąć kolizji z sarną. Mężczyzna nie doznał żadnych obrażeń ciała, jednak funkcjonariusze musieli zatrzymać dowód rejestracyjny pojazdu.

W niedzielę (14.05) z kolei, na drodze S-22 doszło do kolizji z jenotem. Kierujący pojazdem Mercedes uderzył w zwierzę, które nagle wtargnęło na jezdnię. W związku z brakiem uszkodzeń pojazdu mężczyzna mógł kontynuować dalszą jazdę.


Niestety nie obyło się bez sytuacji, w której nieodpowiedzialny kierujący postanawia wyruszyć w drogę pomimo wypitego alkoholu. W jednej z miejscowości w gminie Wilczęta nietrzeźwy 62-letni mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej. Nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, który zwolnił, aby wykonać manewr skrętu w lewo, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów. Poszkodowana kierująca Toyotą Yaris została zabrana do szpitala w Elblągu, który opuściła jeszcze tego samego dnia.