Kolejna seniorka straciła pieniądze. Uwierzyła, że jej wnuczka miała wypadek

2023-06-09 14:57:30(ost. akt: 2023-06-09 15:00:53)

Autor zdjęcia: freepik

Oszuści, wykorzystując dobre serce 76-latki, skradli jej oszczędności. Kobieta po telefonie od nieznanego mężczyzny, wierząc w historię o wypadku, w którym miała uczestniczyć jej wnuczka, przekazała gotówkę - w kwocie 48 tysięcy złotych – podającemu się za adwokata mężczyźnie. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.
W czwartek (08.06.2023 r.) do 76-letniej mieszkanki Olsztyna zadzwonił telefon. W słuchawce usłyszała mężczyznę, który poinformował, że wnuczka miała wypadek. Potrzebne jest finansowe wsparcie, żeby uniknąć kłopotów i żeby nikt nie został zatrzymany w tej sprawie. Po pieniądze po chwili zgłosił się mężczyzna, podający się za adwokata. 76-latka ulegając presji przedstawionej historii, przekazała 48 tysięcy złotych mężczyźnie, który zgłosił się po odbiór.

Policjanci apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś prosi nas o pilną pożyczkę. Osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na próby oszustwa. W razie jakichkolwiek wątpliwości sprawdźmy wiarygodność rozmówcy i skontaktujmy się z rodziną. W przypadku obaw i podejrzeń należy niezwłocznie powiadomić policję. Pamiętajmy, że funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy!

Policja Warmińsko-Mazurska