TO MI GRA – przedszkole inne niż wszystkie

2023-06-14 10:12:56(ost. akt: 2023-07-02 05:55:37)   Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Przedszkole Językowo-Muzyczne " TO MI GRA"

Małe, kameralne przedszkole z indywidualnym podejściem do każdego dziecka. Takie właśnie jest Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne To Mi Gra z Elbląga, które w ramach plebiscytu edukacyjnego otrzymało tytuł Najlepszego Przedszkola w Elblągu.
W lutym przyznane zostały zaszczytne tytuły dla najlepszych nauczycieli, szkół i przedszkoli w naszym regionie w ramach plebiscytu edukacyjnego, który medialnie wspierała „Gazeta Olsztyńska” i „Dziennik Elbląski”. Tytuł Przedszkola Roku na szczeblu powiatowym otrzymało Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne To Mi Gra z Elbląga.

O przedszkolu To Mi Gra rozmawiamy z jego dyrektorką Agnieszka Mamczarz.

— Czym wyróżnia się wasze przedszkole?
— Zdecydowanie tym, że jesteśmy małą, kameralną placówką przedszkolną. Możemy mieć pod opieką maksymalnie 30 dzieci. W jednej grupie przewidujemy maksymalnie 15 dzieci. Na pewno wyróżniamy się tym, że prowadzimy muzykoterapię dla dzieci. Przyjmujemy też dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności i prowadzimy dla nich terapię wspomagającą, czyli rewalidację. Stawiamy też na indywidualizm dziecka, czyli jego indywidualne rozwijanie się.

— Skąd pomysł na własne przedszkole?
— Pracowałam 10 lat w zawodzie nauczyciela oraz dwa lata jako dyrektor w jednym z przedszkoli w Elblągu i postanowiłam założyć własną placówkę. Moje doświadczenie pozwoliło mi stworzyć obraz tego, jak powinno wyglądać przedszkole, do jakiego sama posłałabym swoje dziecko. To powinno być miejsce, gdzie są okrojone grupy, gdzie nauczyciel ma możliwość podejść do każdego dziecka i go wysłuchać, a nie szukać go po sali i się zastanawiać, które to jest dziecko. To miejsce, w którym każdy rodzic bez problemu dowie się od nauczycieli, jak jego pociecha spędziła dzień. Takie przedszkole właśnie mi się marzyło – takie, gdzie mam możliwość podejść do każdego dziecka, wysłuchać jego potrzeb i potraktować je indywidualnie.

— W państwa przedszkolu prowadzone są ciekawe zajęcia muzyczne.
— Co prawda w innych przedszkolach jest gdzieś ta muzyka, piosenki są puszczane, ale nie ma tego na co dzień. Nie ma gry na instrumentach, nie ma zajęć wokalnych, a u nas jest to codziennie. Mamy dwóch nauczycieli: jednego typowo od zajęć muzycznych i wokalnych i nauczyciela od rytmiki. Prowadzone są też zajęcia taneczne Road Dance, czyli zajęć, które polegają na tańcu z fabułą. Są to zajecia nastawione na wyrażenie swoich emocji i nauczanie dzieci, jak panować nad nimi poprzez muzykę, taniec i zajęcia gimnastyczne. Oczywiście w przedszkolu jest dostępny też pedagog, psycholog i logopeda. Dzieci korzystają z osiedlowego placu zabaw, codzienne wyjścia są podstawowym punktem dnia. Oczywiście jeśli tylko pogoda jest odpowiednia. W przedszkolu prowadzone są zajęcia z języka angielskiego i języka hiszpańskiego.


— Wciąż są wolne miejsca?

— Tak, rekrutacja jest otwarta. Zapraszamy na bezpłatną adaptację, która trwa u nas od 2 do 7 dni, w zależności od potrzeby dziecka. Można przyjść do nas z dziećmi i się przekonać, jak wyjątkowe jest nasze przedszkole.

Kadra:

Agnieszka Mamczarz – nauczyciel metody Marii Montessori, pedagog przedszkolny i wczesnoszkolny. Ukończyła studia licencjackie na Kolegium Jagielońskim w Toruniu o kierunku nauczanie zintegrowane oraz studia magisterskie na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej o kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z elementami terapii pedagogicznej. Obecnie dyrektor przedszkola. Pracuje jako pedagog od 10 lat. Prywatnie szczęśliwa mama i żona.

Konrad Łapkowski – w swoim życiu skończył naukę w wielu placówkach muzycznych i pedagogicznych, które umożliwiają mu prowadzenie zajęć. Swoje doświadczenie opiera przede wszystkim na prowadzeniu zajęć, które rozpoczął już 2017 roku jeszcze na zajęciach studyjnych oraz praktykach w placówkach kultury. Obecnie prowadzi wiele zajęć muzycznych, także te w przedszkolu To Mi Gra.

Katarzyna Szumska
– nauczyciel wspomagający, pedagog specjalny. Ukończyła studia licencjackie na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu o kierunku Pedagogika specjalna – logopedia z terapią pedagogiczną oraz studia magisterskie na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Gdańsku o kierunku Pedagogika rewalidacyjna – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Obecnie studiuje na Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego we Wrocławiu kierunek Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika), autyzmem oraz zespołem Aspergera. Pracuje jako pedagog od 4 lat.

Rozmawiała Ewelina Gulińska

Dane kontaktowe:
Niepubliczne Przedszkole Językowo-Muzyczne " TO MI GRA"
ul. Płk. Stanisława Dąbka 79/Lok.10, 82-300 Elbląg
tel. 506354677
e-mail: przedszkole.muzyczne.tomigra@gmail.com
Obrazek w tresci

Obrazek w tresci